Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Madách, Berzsenyi, Kölcsey,...

Madách, Berzsenyi, Kölcsey, Árpád, II. Rákóczi Gimnáziumokban nyelvi tagozatokra hány főt vesznek fel 2016-ban? Csak az esélylatolgatás miatt kérdezném.

Figyelt kérdés
Madách 03, 06, 08-as osztály érdekelne, illetve a fenti iskolákkal kapcsolatos szóbeli főleg a magyar nyelvű része érdekel, hogy mi miatt szokták lehúzni nagyon az általános beszélgetésen pl. az adott kép alapján az embert, amikor véleményt alkot róla.

2016. febr. 23. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Madách:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. Itt írtam le a szóbeli menetét. Ezt még annyival egészíteném ki, hogy nem tudom, mi alapján pontoznak.

03-as tagozatra 45, a többi megjelölt tagozatodra 15-15 főt vesznek fel.


Berzsenyi:

Az egyes nyelvi csoportokra (angol+francia, angol+olasz, angol+német) 10-11, max. 13 főt szoktak felvenni. A szóbelit itt írtam le: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

Itt a magyar nyelvi része 5-8.-os nyelvtan, de főleg a 7-8.-os, szóval mondatelemzés, mondatrészek stb. A honlapon találsz mintafeladatot, pont olyanok lesznek, csak más feladatokkal.


Kölcsey:

Francia kéttanra két osztályt indítanak (kb. 35-35 fő), az egyes nyelvi csoportokra van, ahol fél osztályt (pl. B osztály egyik fele franciás, a másik fele németes, a D osztály is így van szétosztva)

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. Itt találod a leírásainkat, ha a francia kéttan érdekel, válaszolj és küldöm.


A II. Rákócziról és az Árpádról nem tudok jelenleg nyilatkozni, de lehet, hogy megkérdezem, és később írok :)

2016. febr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy, köszönöm, még időben jött, holnap lesz az első szóbeli, aztán vasárnap kivételével egész kedd délig tart a sulikba járkálás! Közben még egy komplex angol nyelvi verseny szóbelije is lesz, ahol jelenleg a 4. helyen állok az írásbelin, a szóbelin lehet feljebb húzni!!! Szóval húzós lesz!
2016. febr. 24. 09:05
 3/5 A kérdező kommentje:
A Madách sajnos felejtős, Berzsenyi 12 fős helyére (nyelvi tagozat) 72. helyről mennyi az esély? Kölcseyben a 27. helyen vagyok (nyelvi fél osztály), a többit még nem tudom. A Berzsenyit szeretném nagyon! Már most láttam, h kb. 5-en kiestek előlem, mert a másik nyelvi szakra jobb a helyük, de van-e realitása, hogy még kb. 60-an más sulit, vagy tagozatot választanak előttem?
2016. márc. 7. 10:15
 4/5 anonim ***** válasza:
A II. Rákócziban hol állsz?
2016. ápr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem emlekszem pontosan,de huszonvmennyi,viszont az Arpadban is bent vagyok,igy a Rakoczi mivel majdnem a vegere tettem,sztem nem jatszik.
2016. ápr. 3. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!