Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanulók! Ti mit gondoltok a...

Tanulók! Ti mit gondoltok a febr.29. -ei tüntetésekről. Mentek aznap?

Figyelt kérdés

2016. febr. 24. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Alapból nem megyek, mert egész nap szóbelizek. De egyébként nem a tanárok tüntetése ez az egész? Miért a gyerekek nem mennek, amikor az egész a tanárok miatt van? Én bemennék, de ez az én véleményem, nem kell majd leugatni :D
2016. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem a tanárok miatt van, hanem a jövőnk miatt.

Én nem megyek, az osztályból 3-an mennek be, de ők sem azért, mert nem támogatnák a mozgalmat.

2016. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Én megyek, mivel nem hiszem, hogy bármivel előrébb vagyunk egy ilyen tűntetéssel. Persze, fontos hogy közösen lépjenek fel az emberek valamilyen célért, de akkor menjenek délután tűntetni és ne tanítási időben. A diákok többségének ez csak egy lehetőség a lógásra.
2016. febr. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én megyek, mert már csak 2 igazolhatóm van és ezeket a próbaérettségik napján szeretném felhasználni délelőttre, hogy ne úgy írjam meg a próbát, mint akit kimostak, mert előtte van 9 órám.

Mondjuk, ezért kellene nem menni, hogy pl. ne legyen 9 óránk.

Paradox helyzet...

2016. febr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én megyek, a szülői igazolásaimat sajnos máskor kell felhasználnom. Viszont mindenképpen kockás ingben megyek aznap.
2016. febr. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az országos iskolai álláspont szerint, ez a nap a 3 napon túl igazolható a szülő által. Csak mondom:)
2016. febr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát igen.

Az a gimi, ahová én járok, ott szigorúan igazolni kell a hétfői napot, míg a tesóméknál egyáltalán nem kell igazolni, sőt, ők graffitizni mennek majd hétfőn. Szóval érdekes..

Nekem heti 4x van 8 órám, tehát fél négykor végzek szinte mindennap.

Engem a mindennapos tesi bosszant fel, nem hiszem el, hogy nem lenne elég max 3.

2016. febr. 27. 12:25
 8/10 anonim ***** válasza:

# 4

Itt az az abnormális, hogy a próbaérettségit rendes tanítási nap utánra szervezik. Ennek pedig köze nincs a KLIK-hez meg a kormány "reformjaihoz". Itt az iskolában nincs valakinek szervezőképessége - próbaérettségin természetes lenne, hogy aznap a próbaérettségizőknek nincs tanítás.

Viszont ha meg van, akkor nem túl sportszerű a többiekkel szemben, hogy te azt a napot igazoltatod. Vagy ennyi erővel mindenki igazolja azt a napját?


# 7

"Az a gimi, ahová én járok, ott szigorúan igazolni kell a hétfői napot"

És mi lesz, ha nem igazolod? Már nem azért, de egy országos szintű tiltakozás során miért az a legfontosabb mindenkinek, hogy az a pár óra igazolva legyen? Így akarnak a diákok meg a tanárok változást, hogy fosnak az igazolatlan következményeitől? Kicsit nevetségesnek tartom.

2016. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyermekjóléti szolgálatot értesítik már 2 igazolatlan órai hiányzás esetén. Ha valakinek meg alapból van pár egy napos hiányzás esetén kormányhivatalt/jegyzőt értesítenek, pénzbírságot von maga után stb. Úgyhogy elég komoly következménye van az igazolatlan hiányzásoknak tanköteles tanuló esetén.

Próbaérettségi nálunk tanítási idő után szokott lenni délután, nincs erre külön nap rászánva vagy hogy nem kell azért menni, mert próbaérettségi van. Nincs a próbaérettséginek akkora tétje, hogy ez miatt szabadnapot kelljen kivenni.


Amúgy meg komoly, mit érnek el ezzel? Az elmulasztott órákat be kell pótolni úgyis. Komolyabban meg nem hat meg senkit, hogy egy napot ellógnak a diákok. Jobban kicsesznek magukkal, mint amennyit elérnek ezzel.

2016. febr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy nincs tétje a próbaérettséginek (mondjuk nekünk töriből az lesz az évvégi jegyünk, amilyenre megírjuk, bár ez szerintem baro.mság, mert lehet azt elrontom, de a rendes érettségim jól sikerül...), de az kicsit húzós, hogy reggel 7-től este 7-ig bent lenni, mert 2-fél3-ig óráim vannak, aztán hazamenni nem tudok, majd próbaérettségi. Ezért lenne (legalábbis nekem) célszerű nem beköltözni félig fél napra aznap a suliba.:)
2016. febr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!