Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A SOTE-sok egy része tényleg...

A SOTE-sok egy része tényleg lenézi a vidéken tanuló orvostanhallgatókat?

Figyelt kérdés
2016. febr. 28. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
le
2016. febr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk a legjobb barátnőm pont kivételt képez, de ő is szokott panaszkodni, hogy sajnos sok szaktársa valóban elég sznob. Azt tapasztaltam, hogy ez nem csak a SOTE-n van így, az ELTE, BME tanulói is előszeretettel hiszik azt, hogy ők már csak azért is jobbak, mert a fővárosban tanulnak.

Mondjuk szerencsére ezek a hallgatók csak a hangos kisebbség. A többség köztük is normális, csak az nem tűnik fel. :)

2016. febr. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen, vannak ilyenek, de ők a hangos kisebbség...:)

(egy SOTE-s)

2016. febr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

mondjuk én tanultam vidéki egyetemen és fővárosiban is és a színvonal között hatalmas különbség van. a legnagyobb egyetemeken Budapesten tényleg nagy az elvárás és a legjobb tanulókat tudhatják maguknak és nem is fognak szerintem a színvonalon csökkenteni. A vidéki egyetemeken meg sokszor minimális ponthatárral be lehet jutni, van ahol pedig alig bírnak összeszedni pár embert,hogy elindíthassák a szakot... itt valószínűleg ugyanazzal az elvárással nem sokra mennek.

Vidéken 4-5 voltam végig, BME-n örültem a 2-esnek... Igen, vannak rá példák, hogy lenézik, de a vidékiek is sokszor átesnek a túloldalra a pestiekkel kapcsolatban... a többség szerintem meg nem foglalkozik ilyenekkel

2016. febr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen van egy hangos kisebbség, aki erőszeretettel hangoztatja mennyivel jobb a vidékieknél. Csak nagy tapssal tudok gratulálni, mert így ha egy vidékinek megmondom, hogy én Pesten tanulok, azonnal hátat fordít. (Tapasztalat.)
2016. febr. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"A vidéki egyetemeken meg sokszor minimális ponthatárral be lehet jutni, van ahol pedig alig bírnak összeszedni pár embert,hogy elindíthassák a szakot..."


Más szakokon (illetve egész karokon is) előfordul ez, de orvosin/fogorvosin hagyományosan 400 fölött van a ponthatár, illetve két emelt érettségit kell magas százalékra megírni. Vidéken és Pesten is. Szóval az elvárásokból nem kell lejjebb adni vidéken sem.

2016. febr. 28. 13:33
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Ne viccelj.

SE-ÁOK/FOKra 430-440 közötti pontot kell elérni, hogy bejuss.

Vidékre volt 390 is, de még lehet kevesebb is. Most pontosan nem tudom, sose néztem. Ez kb. 40 pont különbség. Az tudod, mit jelent? Egy fél érettségit majdnem :D Amíg a SOTE-s cimbi elér 85%-ot, addig neked elég 45%-ot valamiből.

2016. febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
400 alatt csak abban az évben volt, mikor először kellett két emelt. Lassan már meg majd' megint ugyanannyi kell, mint az egy emeltes rendszerben. És ez csak az UTOLSÓ felvett pontszáma, így bőven belefér, hogy a középmezőnyben nem nagyon van különbség.
2016. febr. 28. 14:20
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Vicces, hogy orvostanhallgatók /elvileg értelmiségi emberek/ addig jutnak a gondolkodásban, hogy BEJUTÁS. Életeim, ott bent is kell ám maradni. Üzenem ezt főleg a 4-esnek. Nem tudom, miket végeztél vidéken és Pesten, de gyanítom, nem orvosit egyik helyen sem. Más szakról nem tudok nyilatkozni, ott biztos nagyságrendbeli különbség van, de az orvosi szerintem tipikusan az a szak, ahol nüansznyi különbségek, HA vannak, de lehet, hogy azok sem. Lehet, hogy vidéki orvosira sokkal könnyebb bekerülni, de innen is rengetegen kibuknak. Aki nem idevaló, az kibukik innen is, nem kell aggódni (tudok olyat, aki nem bírta a SOTE-t, átment Pécsre, hogy majd azt a kisujjából kirázza, hát onnan is kibukott). Elképzelem, ahogy a 4-eske minden orvosi vizsgálat előtt számon kéri az orvost, hogy melyik egyetemen végzett... Jaj, ezt lehet, nem kéne elmondanom, mert infarktust kap, ha olvassa, de.... Pesten is dolgoznak vidéken végzett orvosok, sőt, tanítanak ott vidéken végzett adjunktusok, docensek és professzorok is... Ezzel csak arra szeretnék kilyukadni, hogy talán egyes szakokban igen, de orvosinál NEM ég és föld a különbség vidék és Pest között. Több száz éve ez a 4 orvosi van MO-n, míg mérnököt meg jogászt lassan minden bokorban képeznek. Na, azt elhiszem, hogy a noname jogi vagy mérnökin végzett nem egy színvonal a BME-vel vagy ELTE-vel.
2016. jún. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
11%
Még valamit a 4-esnek. Igen, a BME és a vidéki mérnökik között valóban nagy a különbség, de ezt kérlek, ne vetísd az orvosikra. Mérnökiről jogod van nyilatkozni, hisz mint írtad: jártál ide is és oda is. Orvosira NEM. Nemhogy mindkét helyre nem, egyikre sem. Végezz el csak 2 évet az egyik vidékin a 6-ból.... Utána kéne folytatni ezt a beszélgetést.
2016. jún. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!