Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SOTE-ÁOK-n milyen ösztöndíjaka...

SOTE-ÁOK-n milyen ösztöndíjakat lehet szerezni, ha az ember jó tanuló?

Figyelt kérdés
A mocskos anyagiak érdekelnének, mivel szeptemberben kezdem az egyetemet és nem vet fel a pénz...

2014. jún. 19. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
3,1-3,5 körültől szokták meghúzni az östöndíj határt. Nekem tavaly 3,4 volt a kreditindexem és 13ezret kaptam. Ez a tanulmányi ösztöndíj.
2014. jún. 20. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!:) Valakitől azt is hallottam, hogy akár 100-ret is adhatnak. Ez vajon igaz lehet?
2014. jún. 20. 10:56
 3/7 A kérdező kommentje:
*100000-ret
2014. jún. 20. 11:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Tanulmányi magában ennyi biztos, hogy nincs. Max. kiegészítve más ösztöndíjakkal, járulékokkal. Pl. szociális ösztöndíj + tanulmányi ösztöndíj lehet ennyi.
2014. jún. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még úgyse nagyon...

Szakot tévesztettél, ekkora ösztöndíjért menj BME-VIK-re (vagy ELTE-BTK-ra...: [link]

Én 5-ös átlagra kaptam 25e Ft-ot, amit baromi kevésnek tartok ahhoz képest, hogy egész évben hajtottam, mint egy hülye (másodév), ráadásul esélytelen akármilyen munkát is bevállalni mellette (ha tényleg jó eredményre gyúrsz, nemcsak közepesekre).

2014. jún. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ötösre tényleg aránytalanul keveset adnak.

Én sem kaptam soha maximum 35-36 ezret érte, és ez volt a legtöbb érte.

Igazából jön még a bursa hungarica, jön még a szociális támogatás, van még rendkívüli szociális támogatás, ami egyszeri alkalom.

Én még tanítottam- ifjúsági oktatói, ezért járt egyszeri 40 ezer, voltam még mentor, amiért úgy szintén egyszeri 40 ezer járt. Részt vettem rektori+ tanszéki pályázatban ami havi 15-25 ezerig terjedt ki, attól függ, hogy mire vállalkozol.

Vannak még iskolán kívüli pályázatok, amiket különböző vállalásokkal lehet elvállalni.


A legtöbb pénz ami egyszerre jött az 130 ezer volt ( két egyszeri 40 ezerrel), de átlagban olyan 50-60 ezer forintot kaptam.

Ezekhez persze dolgoznod is kell, de szerintem a legjobb ezekben a munkákban, hogy tanulod a szakod tárgyait, és rájöhetsz, hogy mire vállalkozol majd felnőtt korodban.


(az iskolán kívüli pályázatot egyszer nyertem a csányi alapítvány tehetséges gyerekekért nevűt, és nagyon sok papír munka volt vele, komolyan egy nagy köteg papír halmaz volt az egész, és havi 15 ezer járt)

2014. jún. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lemaradt a köztársasági ösztöndíj, de azt nem ajánlom soha, hogy felvedd- megpályázd, mert nagyon nagy irigység, és kevélység övezi, tényleg sok a protekciós, és nagyon keresztbe tudnak tenni.
2014. jún. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!