Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki nem készülne esetleg...

Valaki nem készülne esetleg velem az érettségire? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Én egy 15 éves lány vagyok. Orvos szeretnék lenni. :) Az a baj, hogy a felvételimet elrontottam és ezért most általános tagozton vagyok. Biológia órám nincsen és a kémia meg a fizika eléggé gyenge a sulimban. Ezért magamtól kell felkészülnöm az érettségire. Úgy gondoltam, hogy minden hétvégén megtanulok 1biológia tételt, 1fizika tételt és 1kémia teételt. Elhatároztam, hogy a SOTE-ra fogok járni :D de azért jól jönne egy kis segítség ;) ha valaki esetleg hasonló képpen van mint én akkor az rám írhatna :) es azt is megköszönném ha írnátok tanácsokat és véleményt a 'tervemhez'. Mit gondoltok így lehet esélyem?! Elõre is köszönöm mindenkinek aki ír ;)

2015. dec. 23. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon szép terv, csak az a helyzet, hogy mire odakerülsz mindent el fogsz felejteni. Szerintem elég ha csak az utolsó két évben készülsz rá. Egyébként meg bioszból és kémiából nincsenek tételek, bármiről bármit kérdezhetnek. (Fizikához nem értek, de sztem ott sem adnak meg tételsort.)Ja, és nem kell fizikából és kémiából is érettségizned, elég az egyik.
2015. dec. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha általános tagozaton vagy akkor is 3-4-ben tudsz faktra jelentkezni.

Addig elég ha a középszintű tudásod mindig a maxon van.

Tételeket felesleges tanulnod, mert tényleg elfelejted amire odaérsz.

Inkább ismerkedj a kémiával, és magával a biosszal. Olvass róla általánosságban, szerettesd meg magaddal.

Majd utolsó két évben rálehet állni maxosan a bioszra meg kémiára.

2015. dec. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen persze, hogy lehet esélyed, ha nem adod fel.

Én ha nem érettségiztem volna le, akkor segítenék neked a tanulásban. :)

Mondjuk így is ha szeretnéd, de lehet nem lenne olyan hatékony, mintha én is arra készülnék :)

2015. dec. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A tételeknél mire gondolsz? Emelt szinten nincsenek kiadott tételek, csak témakörök
2015. dec. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én idén érettségizek bioszból, bár én csak középszinten, de járok faktra, és nem fényezem magam, de a jók közé tartozom. :) Most fogok elkezdeni készülni a szóbelire, mert szünet előtt kaptuk meg a "tételeket" (témakörök).


A tételkidolgozás valóban egy kicsit még korai, főleg, hogy ami neked kell belőle, azt majd csak az érettségi előtt pár hónappal tudod meg, így kb. felesleges lenne most nekiállnod, csak elvenné a kedvedet.


Az iskolában tanulsz már biológiát? Kémia és fizika már van 9.-ben (nálunk legalábbis volt), de biológia csak 10.-től. Hanyadikos vagy?


Egyébként ha nagyon érdekel belőle valami, egy konkrét téma, vagy magyarázni kell, mert nem érted, írj nyugodtan, szívesen segítek - nekem is jól jön egy kis gyakorlás! :) Illetve tudok ajánlani könyveket, ha szeretnéd.


Szóval ha gondolod, írj rám privátban, és megbeszéljük. De csak a biosz részben tudok segíteni, a fizika és a kémia nem igazán az én világom.


19/L

2015. dec. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :D ha könyveket vagy linkeket tudnátok küldeni as nagy segítség lenne :) előre is köszi
2015. dec. 27. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!