Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A pszichológus hallgatók...

A pszichológus hallgatók tényleg kiábrándulnak már az első 3 évben?

Figyelt kérdés
Olvastam erről, hogy sokan teljesen kiábrándulnak már az alapképzés végére. Miért? Mi az, ami ennyire nyomasztó benne már az első években? Mert húsz év után megérteném, hogy túl sok, de 3 év ráadásul iskolapadban? Mi a baj vele?
2016. márc. 1. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 2 év után hagytam ott. Nem azért, mert sok, teljesen más okai voltak.
2016. márc. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ma már eléggé divatszak lett. sokan úgy mennek oda, hogy fogalmuk sincsen magáról a képzésről, nem nézik meg előre az órahálót. semmi. aztán majd kiderül,hogy olyan tárgyai lesznek ami nem is érdekli. ott jön a kopp.

de ez más szakoknál is így van. ha valaki tájékozottan ,megfontoltan jelentkezik az adott szakra, szerintem kicsi rá az esély,hogy ott hagyja, mert nem tetszik. persze lehet olyan,hogy nincs megelégedve az oktatás színvonalával vagy ilyesmi.

2016. márc. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a más ok, ami miatt otthagytad 2 év után sulival kapcsolatos vagy személyes? Ha sulival kapcsolatos dolog, akkor megosztod velem? Kíváncsi vagyok.
2016. márc. 2. 12:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze. Először is, nem voltam elégedett az oktatás színvonalával. Ezt fejtegethetném napokig igazából, annyira elégedetlen voltam/vagyok. Másrészt engem tulajdonképp belöktek erre a szakra, hogy csináljam meg, aztán mester, tuti jó lesz minden, lesz majd munkád is, stb stb. Csak az volt a bökkenő, hogy a legtöbb részét az ott tanultaknak nem szerettem. Persze, megtanulom, de nem szerettem. Sok felesleges dolgot tanítanak egyébként, bár szerintem minden szakon van ilyen (bár nem biztos, hogy ekkora mennyiségben). Az ott megszerzett "tudás" háromnegyede lényegtelen lesz amint rendes pszichológus lesz az ember.

Rossz volt a légkör, voltak olyan emberek akik állandóan áskálódtak, csak a rosszat akarták a másiknak, csoportmunka nulla. De én tényleg nagyon elégedetlen voltam magával a szakkal is. Borzasztó régi forrásokból dolgoztunk, ezek szerintem manapság már nem érnek semmit. De ez kellett, nem az, ami ma érvényes.

2016. márc. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hova jártál?
2016. márc. 2. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!