Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy mérnök informatikus,...

Egy mérnök informatikus, tulajdonképpen mit csinál?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a matematikát, fizikát, illetve informatikát, és ki is néztem ezt a szakot, csak nem tudom, hogy neki pl mi a feladata, vagy miben más a Programozó Informatikustól.

2016. márc. 4. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Egy mérnök infós:

- programozáson kívül belelát a hardveres megvalósításba is (igaz, nem annyira mint egy villanymérnök)

- mérnöki problémákat is meg tud oldani

- tud specializálódni gazdasági/manager irányba

- összekötő szerepe lehet villamosmérnökök, gépészek, fizikusok, matematikusok, biológusok, gazdasági szakemberekkel való közös munkában


Amiben egy proginfes jobb mint egy mérnök informatikus:

- ismeri a programhelyességi bizonyításokat, elméletben tényleg jó kódot tud írni, tervezni (bár ez szerintem behozható hátrány egy mérnök infósnál, gyakorlatban nem is van ilyenre szükség)


Egy proginfestől tipikusan kicsit messzebb áll, hogy pl. mikrokontrollerekkel, assembyvel, beágyazott programozással, FPGA fejlesztéssel foglalkozzon (bár kivételek itt is vannak)..


Amiben a két szak megegyezik:

- kb. ugyanaz a matematika áll mindkettő mögött

- mindkettő jó adagot merít programozásból

- mindkettő képes informatikai problémák megoldására


Igazából nem áll messze egymástól a két szak, a kérdés csak az, hogy sokat akarsz-e szívni (ekkor ajánlom a mérnök infót), vagy kevesebbet (ekkor ajánlom a proginfet)...

2016. márc. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Informatikán belül a programozást nem annyira(C++ -t tanulok, ez nem annyira jön be, lehetséges, hogy csak a c-t nem szeretem?), a hardveres részét meg nagyon is szeretem, folyamatosan olvasgatom a prohardver-t, számítógépeket állítok össze ismerősöknek, néha itt gyk-n is válaszolgatok kérdésekre. Egyetemi képzésen (mondjuk Bme-n) milyen nyelvet tanítanak? Egyébként rákerestem erre a bizonyos "FPGA"-ra de konkrétan wikipédiai leírással csak annyival lettem okosabb, hogy ez valami programozható logikai tömb. :)
2016. márc. 4. 17:30
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem annyiraa nyelv a lényeges, hanem a szemlélet..

Szakirányfüggő, hogy milyen nyelvvel fogsz találkozni, de vagy 50 nyelvet biztosan oktatnak csak tárgyak keretében a BME-n..


Ha javasolnom kellene, hogy milyen nyelvvel kezdj, az ez a sorrend lenne:

Python, Java, C#, bash, Scala, PowerShell, PHP, C, C++, assembly, gépi kód stb.

Innen már fogod tudni hogy mi az ami tényleg érdekel..

2016. márc. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!