Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Testnevelés órán miért nem...

Testnevelés órán miért nem tanítják meg a diákokat, hogyan kell helyesen futni?

Figyelt kérdés

Legalábbis nálunk nem volt ilyen, pedig tizenkét év alatt hat tesitanárom volt. Mind csak azt mondta, hogy ne beszélgessük futás közben, de se helyes testtartást, se helyes levegővételt nem tanítottak, sem azt, hogy a futás nem feltétlenül azt jelenti, hogy teljes erőből körözünk a salakban, amíg félholtan össze nem esünk. (Volt egy fiú, aki mindig így futott.)

És azt sem értem, hogy osztályozásnál, miért ugyanazokat a dolgokat nézik egy száznegyvenöt meg egy százhatvanöt centis lánynál. Én minden egyes orvosi látogatásnál megkíséreltem kiíratni magam a futás osztályozása alól, ugyanis nagyon hamar nem kaptam levegőt futáskor - asthma -, de a doktor indig azt mondta, fussak annyit, amennyit bírok. A tesitanár meg azt mondta, hogy akkor egyest kapok. Hogy van ez? Mással is volt ilyen az iskolás évei alatt? (Egyetemen már nem volt tesink, de meg is tanultam normálisan, kitartóan kocogni.)


2016. márc. 5. 04:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Totálisan igazad van. Én azért utálok futni, mert fáj tőle mindenem, valószínűleg mert csapom a lábam. De elsőtől negyedikig egy idióta volt a tesitanárom, utána pedig már nem érdekelt, egyszerűen nem futottam.

Mostanában eljárok edzeni, de a futást még mindig inkább kihagyom, mert meghalok tőle.

Én is feltettem már magamnak a kérdést, hogy hogy lehet, hogy nem vette észre senki (a szüleim se) hogy egyszerűen rosszul futok.

Dehát az iskola ugye nem erre való...

2016. márc. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A futás a talaj és közted lévő kölcsönhatás.

Mi van közted és a talaj között? CIPŐ!

Na ezen múlik minden. Az összes többi csak töredéke ennek.

Próbáld ki!

2016. márc. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mièrt másra megtanìtanak? A magyar iskolákban a testnevelès egy kamu, kb abból áll, hogy fuss 10 kört, csinálj valami torna szerűsèget aztán mehetsz labdázni termèszetesen edzès nèlkül.
2016. márc. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van. Amúgy asztmásnak nálunk is kellett futni, de érdekes, a 120 kilós lánynak megmondta a tesitanár, hogyha nem bír futni, akkor ő nyugodtan megállhat. Hogy is van ez? Nem pont neki kéne futnia?
2016. márc. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mást se tanítanak meg, csak elvárások vannak... Nálunk sem magyarázta el soha egyetlen tanár sem a helyes légzéstechnikát, a helyes tartást, én sem tudok jól futni, pedig mást sem csináltunk tizenkét évig, csak futottunk és kosaraztunk, aztán büntetésből még harminc kört futottunk. Általánosban volt asztmás osztálytársam, valamennyit neki is kellett futnia, de egyest szerintem nem kapott. De nem magyarázták el például a csapatjátékok szabályait sem, evidenciának vették, hogy mindenki tud mindent. Örültem, hogy nem nekem kell számolnom a pontokat, mert sosem értettem, mi alapján megy.
2016. márc. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!