Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az a pótfelvételi? (bőv. Lent)

Mi az a pótfelvételi? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Kiírtam egy kérdést, hogy félek hogy nem vesznek fel azokba az iskolákba, amiket megjelöltem... És erre írta egy válaszoló, hogy van pótfelvételi. Az nem az, amikor valaki nem tud elmenni az írásbeli, illetve a szóbelire, és akkor külön időpont van? Van másféle pótfelvételi is? Valaki elmagyarázná? Előre is köszönöm.

2016. márc. 6. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Akik nem jutottak be sehova, azokat berakják valahova, ahol még van hely. Ezek az iskolák viszont nem túl nívósak, általánosan "gyűjtő"iskoláknak szokták hívni (mivel a "legalja" diákokat gyűjtik oda).
2016. márc. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pff.. ja azt tudtam... Én 4.9-es tanuló vagyok, nagyon nem szeretnék odakerülni azért, mert nem sikerült jól a központim, és viszonylag jó iskolákat jelöltem meg... :(
2016. márc. 6. 13:22
 3/3 anonim ***** válasza:

A pótfelvételi az, amikor HA NEM VETTEK FEL SEHOVA, akkor van egy lista, hogy hol maradtak helyek. Ott megnézed, és kiválasztasz egy szimpatikus sulit, ahova akár elmehetsz pótfelvételizni.

És nem feltétlenül gyűjtőiskolák ezek, pl. tavaly a Teleki NYEK németen és NYEK angolon is maradt pár hely, sőt az Apáczai hatosztályoson is.

2016. márc. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!