Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » AKG vagy Lauder Javne a jobb...

AKG vagy Lauder Javne a jobb suli? Több szempontok alapján. Milyen sulik? Tudnátok egy kicsit jellemezni oket?

Figyelt kérdés
2016. márc. 7. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Az AKG eredményei jobbak, sőt a közössége is.

A Laudernek főleg a nyelvoktatását tudom kiemelni, illetve hogy az alsós tagozat színvonalasabb, mint a felső, gimis tagozat.

2016. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi a választ!:) nyugodtan írjatok meg, ha tudtok:)
2016. márc. 7. 22:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Én AKG-s vagyok, szóval elfogult:) Van pár ismerősöm, aki a Lauderbe jár, nem nagyon kell tanulniuk, ami előbb-utóbb vissza fog ütni. Eredményekben: az AKG-nak nagyon jó érettségi eredményei vannak(bár a rangsorok nem nagyon számítanak, de vezeti az alapítványi sulis rangsort és amúgy szerintem semennyivel sem gyengébb mondjuk egy Árpádnál), a Laudernek kevésbé. A nyelvoktatás szerintem ugyanolyan jó mindkét iskolában, a többi tantárgy oktatása az AKG-ban jobb. Nem tudom, milyen a Lauderes közösség, de én imádok az AKG-ba járni, a patrónusunknak(ofő) bármit elmondhatunk, bármiben segít, az epochális rendszer is nagyon jó, vannak témahetek is, amik szintén jópofák, azonban nem mondanám, hogy keveset kell tanulni. A felvételi nem tudom mennyire nehéz a Lauderbe, de az AKG-ba évről évre nehezebb bekerülni, idén először a szóbeli behívást is pontokhoz köttöték, mert nagy a túljelentkezés. Szóval attól függ neked mi lenne a jó. Csak a nyelv miatt ne menj a Lauderbe, az AKG-ban semmivel sem gyengébb a nyelv. Összegezve: menj be mindkét suliba, ismerkedj a környezettel, kérdezz meg diákokat, mérlegelj stb.
2016. márc. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!