Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pécsi Tudományegyetemre...

Pécsi Tudományegyetemre járók! Valaki mesélne arról, hogy milyen az oktatás az ottani építőmérnök szakon?

Figyelt kérdés

Milyenek a tanárok, milyen szigorúak a számonkérések, mennyire reálisak a követelmények? Levelezőn szeretnék majd oda menni tanulni, ha érdemes...


Előre is köszönöm a válaszokat.



#Pécs #építőmérnök szak
2016. márc. 8. 21:00
 1/5 anonim válasza:

Tantárgyanként változik, bár én csak tavaly kezdtem. Itt érdemes rákeresni a tanárokra: [link]


Engem ők tanítottak eddig: Dr. Heidecker Adél (ábgeo), Dr. Fülöp Attila (Statika, Anyagszilárdságtan), Aradi László (az ifjabb, Geodézia), Dr. Orbán József (Építőanyagok), Szűcs Krisztián (Közgáz), Dr. Perjésiné (Matek I-II), Vida Csaba (Menedzsment I), Zagorácz Márk (AutoCAD), Dr. Pintér Szilvia (Jog), Dr. Nyitray Gergely (Fizika), Jancskár Lajos (Anyagtan I.)


Szerintem a követelmények abszolút reálisak.

2016. aug. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értsem úgy, hogy nincsenek értelmetlen túráztatások és olyan dolgokra nem kérdeznek rá, amiről abszolút nem volt szó a tananyagban és az előadásokon?


Győrben húztam le x évet és ott előszeretettel szopatták az embert, ezért is tettem fel a kérdést.


Köszi amúgy a választ.

2016. aug. 10. 17:17
 3/5 anonim válasza:
Eddig nem volt ilyesmi, a tananyagot leadják, és csak abból kérdeztek, amit le is adtak. Geodézia gyakorlati jegyek neccesek kicsit, mert nekünk nincs annyi időnk gyakorolni, mint nappalin, de az is teljesíthető volt.
2016. aug. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nyitray Gergely (fizika): 217 emberből 90 kapott kettest, abból a 90-ből 40 felsőbbéves. Eléggé bukótantárgy ez, de egyáltalán nem lehetetlen. A többi nem ilyen, én gépészetre járok, de nem mondanám teljesíthetetlenek a tantárgyak, tanulni azt kell, de viszonylag korrektek és segítőkészek a tanárok, legalább is eddigi tapasztalataim szerint.
2017. jan. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2017. jan. 2. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!