Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz az emelt...

Mennyire nehéz az emelt szintű biológia és kémiai érettségi?

Figyelt kérdés
Kinek hogy sikerült? Hány százalékot értetek el? Mennyit készültetek rá? Köszönöm a válaszokat!

2016. márc. 9. 18:45
 1/7 anonim válasza:
100%
a biosz ha megtanulod annyira nem nehéz, bár vannak benne elég cifra dolgok :D
2016. márc. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Te emelteztél bioszból?? :)
2016. márc. 9. 20:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt megtalálod az összefoglaló és a részletes érettségi statisztikákat:

[link]

Tavaly az emelt biosz átlaga 64%, az emelt kémiáé 60% volt.

A biosz nyilván könnyebb, hacsak nem vagy kémia zseni, de ott is nagyon bele tudnak kérdezni (illetve ellenkezőleg, a régebbi tesztsorokban bizony voltak helyenként olyan kérdések, amikről egyik általában ajánlott könyvsorozatban sem volt meg a válasz - még a témakör sem:S)

2016. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kémia 76% Biosz 85% lett tavaly. (Azt tudom hogy a kémia számolások nehezek voltak, de szerencsére az elméleti résszel együtt végül nem is lett olyan rossz olyan 65% körüli, aztán egy igen jó szóbelivel felhúztam. Célom mindenből 80% lett volna, így emeltekből 79% jött össze, de a középszintűek 90%+ mentek, így bőven kipótolta ezt a hiányt és hát felvettek :D:D)

Igazából én tanultam folyamatosan fakt 2 éve alatt, félévente mindig vizsgáztunk tanáromnál szóban.

Emellett írásbelik előtt megoldottam szinte az összes korábbi kérdéssort időre, aztán a vizsga előtt két napban átolvastam mindent. Szóbelire 2 hetem volt felkészülni, akkor pedig otthon járkálva hangosan mondtam fel magamnak és megtanulgattam párhuzamosan mind a 2 tárgyat, a szóbeli előtti nap pedig ismételtem.

(Egyetemről visszanézve de könnyű is volt :) )

2016. márc. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kémia 95%

Biosz 74%

Szerintem csak attól függ, hogy melyiket szereted jobban tanulni. Az én eredményeimen látszik...

2016. márc. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sokat tanultatok rá? Mikor kezdétetek el tanulni és milyen szinten? Köszi egyébként a válaszokat! :)
2016. márc. 11. 11:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Középszinten 9-10. osztályban, aztán felvettem a faktokat és annyi. Írásbeliket megoldottam otthon időre. (Olyan 2 hónappal korábban kezdtem a készülgetést, és hétvégente amikor volt plusz időm)
2016. márc. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!