Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Még lehet változtatni a...

Még lehet változtatni a sorrenden, akkor bejöhetnek elém és én hátrébb kerülhetek? (nem vesznek fel?

Figyelt kérdés

Március 16-17 - lehet változtatni a sorrenden illetve új tagozatokat bejelölni.

Szóval ha 16 főt vesznek fel és a 15. vagyok akkor bejönnek elém 4-en és már be sem kerültem??? :(



2016. márc. 10. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Eléd nem jöhetnek be.
2016. márc. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem jöhetnek be?

Akkor ezt nem értem :(

Én így gondolom: 15.vagyok a listán, március 16-17.-én mások is jelentkeznek még erre a tagozatra de több pontjuk van mint nekem (pl.5 fő) akkor én a 15.helyről a 20.-ra esek ez miatt, nem? Mivel több pontjuk van így elém kerülnek a listán!

Bocsi, ha én értettem valamit félre :)

2016. márc. 10. 12:49
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Új tagozatra nem lehet jelentkezni, csak a meglévők sorrendjét tudod módosítani, úgyhogy nem kerülnek eléd mások.
2016. márc. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De ha jelentkeztél a suliban pl. az info tagozatra, akkor még meg lehet jelölni abban a suliban új tagozatot is, nem? :P
2016. márc. 10. 13:37
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem, nem lehet megjelölni... a sorrendváltoztatásnak pont az a lényege, hogy sorrendet változtathatsz, de új iskolát/szakot már nem jelölhetsz meg.
2016. márc. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, akkor már nem aggódok :)
2016. márc. 10. 14:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Február 15-ig kellett leadni a jelentkezést, nem? Amúgy eléd nemigen fognak bejönni, előled max kifele mehetnek az emberek, hogyha őket felvették olyan helyre, amit előbbre jelöltek. De amúgy ahol már azt írják, benn vagy, oda bejutottál ha minden igaz. Viszont tudnak még olyat, hogy esetleg perelnek, vagy valami felülvizsgálást kérnek, ha a gyerekük éppenhogy nem fér bele a mondjuk 30 vagy nemtom hány főbe, de szerintem ez ritka.
2016. márc. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos, az előző válaszolók nem válaszoltak valami pontosan.

Igen, most több iskolában van lehetőség új tagozatokat megjelölni, esetleg pótszóbeliket tenni, előzetes egyeztetéssel.

Szóval sajnos igen, ha olyan jelöli meg ezt a tagozatot a módosításnál, akinek több pontja van, mint neked, akkor igen, eléd jöhet.

De annyian nem jöhetnek eléd, hogy be sem kerülj!!! :) Ne aggódj! Ha bejönnek eléd 4-en, akkor nem az ideiglenes rangsorban, de a végső rangsorban már biztos bent leszel, mert kiesnek előled, meg mögüled is.

2016. márc. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A #8 válaszolónak van igaza.

Bejöhetnek eléd. De (!) úgy sem lesznek annyian, hogy kiess. A középiskolák többségénél (kivéve például a Kisképzőt és a nagyon kelendő művészeti iskolákat) több ember esik ki, mint a felvehető létszám. Például én az ország egyik legjobb gimnáziumába járok. 18 helyre 42. volt az osztályból az utolsó felvett. Azért, mert lehet, hogy nagyon jó iskola, jó közösséggel, de ott van mellette a Fazekas, Eötvös, Radnóti, Treffort, Városmajori... Aminek hasonlóan nagy neve van, mint az Apáczainak. Emiatt ezekből is rengeteg a kieső. Gyengébb intézményekből meg több is van, meg van aki csak tartaléknak jelöli.

Én is megjelöltem 2. helyen az Eötvöst, utána meg tartaléknak még 5 iskolát.

2016. márc. 29. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!