Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanulási nehézség kezelése?

Tanulási nehézség kezelése?

Figyelt kérdés
Gyermekem, 2. osztályos kóra óta nem érti a matematikát,olvashatatlanúl ír.Még 1 osztályban ment minden.Voltunk vizsgálaton ott azt mondták nem tudnak segíteni.5 éves le maradása van matematika terén. Most 7. kes. Olaszországból jöttünk át Magyarországra 1. osztályt még olaszban járta ki.
2016. márc. 13. 00:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha vizsgálaton azt mondták, hogy nem tudnak segíteni, nincs diszlexia, diszgráfia vagy más nehézségek (akár figyelemzavar), akkor másabb problémák vannak.

Az, hogy Olaszországban, gondolom olaszul tanult elsőben, aztán hirtelen váltás történt nem volt rá jó hatással. Nem tudom, mennyire beszélte jól mindkét nyelvet, lehet az is, hogy elsőben egyszerűen a nem értés miatt maradt le és ez másodikban is megtörténhetett. Aztán nem kapott kellő figyelmet, elkallódott. A hiányosságok és az alapok viszont hiányoznak: nincs mire építeni. Magyarul: ha valaki nem tanul elsőben matekot, nincs mire építkezni, később már csak magántanárral tud pótolni.

Nekem is voltak hasonló problémáim, első-második osztályban el-el kallódtam, harmadikban jött felszínre az, hogy mennyire le vagyok maradva magyarból (matematikából akkor is jó voltam), szóval tudom milyen ez. Magántanárral negyedik osztályra kb 3-as átlagról feltornásztam úgy, hogy csak 2 négyesem volt, aztán felsőben matek tagozatos lettem és kitűnővel végigvittem, aztán most eredményes gimnazista vagyok.

Szóval ez saját tapasztalat, igaz a későbbiekben diszlexiát és hiperaktívitást is megállapítottak nálam.

Beszéljen magántanárokkal.

2016. márc. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!