Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak itt olyanok, akiknek...

Vannak itt olyanok, akiknek egy bizonyos tantárgycsoport miatt nem sikerült diplomázni?

Figyelt kérdés

Azt sokat hallani, hogy valakinek évekig áll a diplomához jutása, mert nincs meg a nyelvvizsgája. De van-e itt olyan, akinek azért úszott el, mert egy tárgyat, vagy egy tárgycsoportot képtelen teljesíteni?


Azt hiszem, nálam valami részképesség-zavarról lehet szó, de felsőoktatásban ezt már egyáltalán nem vizsgálják. Eddig nem derült ki. Általában ötös vagyok mindenből, de van egy részleg, amiből halomra bukom, úgy, hogy sokkal többet tanulok rá, mint másra. Próbáltam többször máshogy tanulni, de nem megy, a folyamatot sem értem. S még nehezebb úgy, hogy kicsi iskolába járok, ahol jól ismernek a tanárok, és juszt azért sem engednek át, mert "maga ennél okosabb, magától ennél többet várok". Nem tudom, mit hisznek, talán hogy bele sem néztem az anyagba. Hiába próbáltam egyszer elmagyarázni, hogy nem megy. :(


S nem kell bonyolult dologra gondolni: teológiára járok, mennek az ókori nyelvek, értem a filozófiát, jól megy az egyházjog, a pszichológia, a pedagógia, szociológia, néprajz,egyházzene, a biblikum egy része... DE: egyháztörténelemből és ószövetségi biblikumból (ahol nagyrészt törit kéne tudni) egyszerűen megrekedek. S ami plusszba jó, hogy két elég hangulatember tartja ezeket a tárgycsoportokat, akik mellé még néha ölég véresszájúak is.


Mi a csudát lehet ilyenkor kezdeni? Megadni magam, és azt mondani, hogy hülye vagyok az egészhez, és 3 év után otthagyni a sulit, ahol csak görgetem magam előtt az említett tárgyakat? S elfogadni, hogy egy rakás ember küzd az eleve iskolán belüli életben maradásért, nagynehezen beszerez mindenből egy kettest, majd lediplomázik??? Nekem egy csomó minden tényleg játszva megy, a többi meg sehogy.


Mi van ilyenkor????


Egyébként töriből mindig hülye voltam, nem vagyok képes adatokat megjegyezni sehogy sem. Az érettségi mentett meg: a kétszintű elején voltunk, s tele volt forráselemzésekkel, meg használhattuk az atlaszt, így amit lehetett, kilogikáztam, ötöst kaptam, mai napig legnagyobb csodámnak tartom.



2013. szept. 2. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A műszaki, matek tárgyakon majdnem elvéreztem, de azért a többi ötös, négyeshez képest egy kettest abból is összeszedtem sokadjára..Haosnló hibába estem, mint te.. Minden könnyen ment és mikor nehézséget tapasztaltam ezekkel, teljesen kiakadtam, hogy nekem ez nem megy pedig még tanultam is rá.. Aztán rájöttem, hogy vannak tárgyak, amik nem mennek az embernek, de ha nagyon sokat tanulja egy kettest akkor is összehoz.. Nincs olyan, amit ne lehetne megtanulni egy kettesre.. Max hatszor annyi időbe kerül..Nincs lehetetlen csak tehetetlen..
2013. szept. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, új erőt adott a sokadszori nekifutásnak.
2013. szept. 2. 10:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az évszámokhoz, személyekhez csinálj tanuló kártyát.. egyik oldalra az évszám kerül másik oldalra a név és az esemény.. Addig fordítgasd őket fel le, amíg meg nem tanulod az összeset oda-vissza..Kirakod magad elé az összeset kupacba.. Ami megy azt félrerakod a többi megy vissza, ha sokadszorra is előkerül meg fogod jegyezni.. Ha már mindegyik a megtanult kupacban van, húzd magad elé újra és kezd előről, hogy nem-e felejtetted el.. Az elméleti részből a legfontosabbakat írd ki egy külön füzetbe.. a füzetben is emeld ki a lényeget színes ceruzákkal stb.. A végén vond össze ezeket.. Olvasd a füzetből/könyvből az anyagot hangosan mikor egy névhez/ per évszámhoz érsz egyből mond hozzá, mi történt akkor vagy ki volt az a személy, akihez kötődik.. Pl vana szöveg a könyvben: "és akkor blablabla xy ( gyorsan letakarod az utána lévő részt és itt jön a kártyáról megtanul info felidézése és mondd ki hangosan: ezt és ezt tette ekkor és ekkor)" Aztán olvasod tovább a szöveget, ah évszámhoz érsz ugyanez...


Nekem ezzel a módszerre mindent sikerült megtanulnom még a leglehetetlenebb dolgokat is..

2013. szept. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk mindig azt mondták, ha eléggé akarjuk, akkor még a telefonkönyvet is meg lehet tanulni kettesre.

Én a filozófiával voltam hadilábon, sokszor csináltam azt, hogy felolvastam diktafonra és hallgattam még akkor is, mikor mást csináltam, és amúgy nem tudtam volna tanulni.

2013. szept. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem a jog ilyen. Voltak nehéz tárgyak, nehezen érthető tárgyak, de mindenből átmentem valahogy, másodjára már mindenképp.

De a jogos tárgyaim...


Semmi bonyolult nincs bennük, nem kell őket érteni, nem kell megmagyarázni, nem kell velük semmit csinálni, csak egy ipari tételű anyagot szó szerint bevágni az első oldaltól az utolsóig.

Én erre kvázi képtelen vagyok, az előző jogvizsgáimra több hónapokig tanultam, és csak határon karcoltam a kettest.

Most is egy jogvizsgával szenvedek (harmadjára megyek), már hányni tudnék tőle, gyűlölöm, ha meglátom, legszívesebben sikítógörccsel kettétépném a könyvet, főleg, hogy az évfolyamtársaim 1-2 napos és 1-2 hetes tanulással bevágták az egészet, és átmentek 3as,4-essel, én meg újra és újra elfelejtem, megtanulom, és 2 nap múlva már arra se emlékszem, hogy mi volt a kérdés.

Valahogy ebből is kénytelen leszek átmenni, de irtó sokat kínlódok érte, szóval nem egyedi.


És természetesen államvizsgán jogtételek is lesznek (Semmi köze a szakomhoz, de lesznek, mert miért is ne lennének?).


Szóval kitartást, gondolj a diplomádra, és hogy ha már ennyit szenvedtél mással, ez a tárgy ne állja utadat. Másra nem tudok én se gondolni. De ez se vigasztal túlzottan.

2014. febr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!