Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem vesznek fel államira,...

Ha nem vesznek fel államira, fizetősre van esélyem? Vagy, ha nem érem el, akkor az önköltséges is elúszott.

Figyelt kérdés
Az ELTE pszichológia karára szeretnék menni. Elsőnek bejelölöm az államit,de az önköltségest is. Tavalyi ponthatároknál láttam,hogy államin és fizetősön is ugyanannyi volt a ponthatár. Ezt nem értem.

2016. márc. 13. 09:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyilván sokan jelentkeztek önköltségesre is (mondjuk valamiért számukra ki volt zárva az állami finanszírozás), ez "vihette fel" a ponthatárt. Az, hogy a két ponthatár megegyezett, véletlen volt, nem törvényszerű. De ha megnézed, pl. az orvosin (Budapest) tavaly a fizetős ponthatár jóval magasabb volt, mint állami finanszírozáson (gondolom, a sok külföldi hallgató miatt)
2016. márc. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
és,ha pl nekem lesz 420 pontom,de 440 kell a fizetôsre ..annak ellenére sem vesznek fel,hogy esetleg finanszírozni tudom?
2016. márc. 13. 09:48
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem vesznek fel akkor sem, mivel a ponthatár kialakulásának következtében (nézd meg hogyan alakul ki) a felvehető létszám(keretszám) betelt, és nálad többen is jobban teljesítettek.
2016. márc. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!