Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek lehetek orvos?...

Szerintetek lehetek orvos? Nagyon szeretnék többi lent!

Figyelt kérdés

Most kezdem a biológia tanulását nagyon intenzíven! Persze van biológia érettségim, középszintű ami négyes lett!

Van emelt szintű biológia érettségim is ami sajnos kettes lett!


Most újra akarok érettségizni, emelt kémia és emelt biológia! Itt tanulom a biológiát: [link]


És itt fogom tanulni a kémiát is!


Van még egy könyvem Biológia önképző! Nagyon jó könyv, nagyon összetett, de élvezem!


Jelenleg gyárban dolgozom :(

Van egy kisfiam és munka mellett tanulok! Jövőre szeretnék érettségizni, addig van időm felkészülni úgy hogy 90 %-ra megtudjam írni!


2016. márc. 14. 16:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen és becsülendő az igyekezeted:)

Viszont, abba is érdemes belegondolnod, hogy egy gyerek mellett kell tanulnod, holnapra sajnos nem lesz meg a diplomád, nem leszel még rezidens sem egyhamar. Meg mondjuk azzal is számolj, ha feladod a jelenlegi munkád, miből tudod eltartani a kisfiadat és magadat, hogy fér össze a tanulás, a gyerek és a munka.

2016. márc. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

erre is gondoltam! Egyetem mellett dolgozok!


Nem én lennék az egyetlen ember aki közben gyereket nevel és tanul és dolgozik!


Ez szerintem nem is lenne lehetséges ha nem lenne képes rá az ember!

A élettársam dolgozik és mellettem van!


Csak a kérdésemre várok valami biztató önbizalmat adó választ!


Vagy hasonló cipőben járó sikeres ember válaszát!

2016. márc. 14. 16:44
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi csak nappalin végezhető. Orvosi + kisgyerek mellett nem fogsz tudni dolgozni 6 éven át. És akkor még a szakvizsgára készülés 3-5 év. Az orvosi borzasztó nehéz is, inkább szakápolónak, diplomás ápolónak tanulj, ha már ez érdekel.
2016. márc. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

tudom hogy nehéz :) Már az is nehéz hogy a biológiát tanulom a mikrótól a makró szerkezetekig!


De nagyon érdekel a természettudomány!


Voltam a semmelweis egyetemen egy orvosi előkészítőn! Ahol azért intenzív tanulásban vettem részt, amit az elsősök tanultak!

2016. márc. 14. 16:56
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát nézd, nehéz ezt így megmondani.

Azt mondom, hogy próbáld meg, hisz ha nem teszed meg akkor bánni fogod. De nem garantált, hogy bírni fogod. Nekem a barátom nem bírta, mert rengeteget kellett tanulni. És neked még mellette gyerek is van (bár azt csak te tudod, hogy te mennyire könnyen tanulsz)


Ha a biológiát és a kémiát viszonylag jól és könnyen meg tudod tanulni és jól is sikerül, akkor szerintem próbáld meg és majd kiderül a többi :)

2016. márc. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki szerintem a Magister Universitas érettségi felkészítőjét, arról jókat hallottam. És szerintem jobb lenne,ha könyvből tanulnál és ezt az online dolgot csak kiegészítésnek használd. Én jelenleg ezekből készülök :


Én biológiára ebből készülök:

Dr. Fazekas György, Dr. Szerényi Gábor - Biológia 1,2.

Nagy Etele - Kidolgozott biológia követelmény (ismétlésnek)

130 tétel biológiából(szóbelire)

Biológia érettségi 2(szóbelire)

Biológia érettségi 3(írásbelire és szóbelire)

Szerényi Gábor - Nagy biológia feladatgyűjtemény (nagy zöld fgy.)


Kémia:

Villányi Attila - Kémia a kétszintű érettségire (elmélet)

Mozaik kiadó - Kémia 11-12 összefoglaló

Mozaik kiadó - Kémia 11-12 feladatgyűjtemény

Villányi Attila - Ötösöm lesz kémiából (számítási feladatokhoz)

+ meg vannak kidolgozva a szóbeli kisérletek.


Illetve nem gondolkoztál még azon,hogy eljárj egy különtanárhoz? Lehet,hogy biológiából úgy érzed nem kell,de kémiából a számolásokhoz szerintem kelleni fog. Én tényleg segíteni akarok neked,sajnálom ,hogy így alakult,hogy későn jöttél rá,mi akarsz lenni,mert velem pont ugyanez a helyzet.


Egyébként ne erre tegyél fel mindent,ha nem sikerül legyen B terved is pl.: gyógyszerészet,vagy diplomás ápoló,vagy akármilyen más eü-s szak.

2016. márc. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

persze az orvosit és más egészségügyi szakokat is megfogok jelölni!


De a gyári munka nem nekem való! :)

2016. márc. 14. 17:07
 8/14 A kérdező kommentje:

amúgy utolsó ez a online dolog nagyon részletesen elmond mindet közben jegyzetelek és feladatokat is tartalmaz :)


Néz bele és próbáld ki! eléggé részletesen elmond mindent

2016. márc. 14. 17:09
 9/14 anonim ***** válasza:
Csak nappalin van orvosi, levelezőn nincs.
2016. márc. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

szerencsére van ismeretségem a egyetemeken , mivel kettő prof ismerősöm is van, akik az egyetemen tudnak nekem munkát szerezni, takarítás, vagy állatok etetésre de bármit tudnak ajánlani!


:) csak hát előbb a jó érettségi legyen meg :)

2016. márc. 14. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!