Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesélnétek nekem a Móricz...

Cupcake10 kérdése:

Mesélnétek nekem a Móricz Zsigmond gimnáziumról? -oktatás (nyelvek, reál és humán tantárgyak, rajz. ) - közösség - stb.

Figyelt kérdés
Most felvételiztem és nagy eséllyel fel is vesznek , mert a természettudományi osztályban a 30/32. helyen vagyok , a társadalomtudományi osztályban a 30/18. helyen vagyok. (most 6.-os vagyok). Valószínűleg oda fogok járni és kíváncsi vagyok , hogy milyen az iskola.

2016. márc. 14. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Én idén szeptember óta járok a társadalomtudományos osztályba és nagyon szeretem a sulit. Szeretem a hangulatát és az épületet. Tavaly mind a két tagozatra jelentkeztem, végül a humán osztályba vettek fel. A rajz órák jók, sokat rajzolunk, van egy külön nagy rajzterem. Magyarból idén 7 kötelező olvasmány van feladva, és mindegyiket keményen számon kérik, nem úgy mint a volt sulimban. A történelem oktatás nagyon kemény, alapos, az első félévben csak tudomány ágakat , családfát tanultunk, a történelem alapjait, és csak nem rég kezdtük az őskort tanulni. A reál tárgy tanárok mind nagyon jók, van külön kémia-fizika labor, és külön kémia.fizika előadó. A nyelv tanárok viszont változóak, vannak jók, vannak akik nem olyan jók. Itt attól függ, hogy kihez kerülsz, ez a szerencsétől függ. Abszolut jó döntés volt, hogy ide jöttem, nem bántam meg. Viszont ami nehéz, hogy vannak olyan napok, amikor 7.30-kor kezdődik a suli, és akkor korán kel kelni, és sokszor van 7-8 óra egy nap, tehát amikor 3 óra után végzünk. Az osztály ketté van osztva a nyelvtanulásban, az első félévben az egyik csoport, a második félévben a másik csoport jár hétfönkét két tornaórában úszni a Komjádiba. Busszal visznek minket a 3-4. órában. Az osztályunk is jó, sok jófej van az osztályban. Félévi osztály átlagunk 4,39 volt, ezzel mi lettünk a legjobbak a suliban.
2016. márc. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Gratulálok, az nagyon szép eredmény! Idén is nagy túljelentkezés volt. Melyik osztályt fogod választani?

Én a 36. vagyok az ideiglenes rangsorban, de vannak előttem 14-en, akik mindkét osztály listáján szerepelnek, szóval még reménykedem... :)

2016. márc. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) és én inkább a természettudományi osztályban szeretnék menni . Még az lenne a kérdésem hogy természettudományi osztályban is azért komolyan veszik az angol illetve rajz oktatást és ott ugyan annyi óra van mint a társadalomtudományi osztályban ? :) (mert a rajzot és az angolt is szeretem , de a humán tárgyakat kevésbé . )
2016. márc. 15. 20:43
 4/4 anonim ***** válasza:
A természettudományos tagozaton komolyan veszik a matek, kémia, biológia és a fizika oktatást, és az ottani tanárok nagyon is jók, de elég szigorúan osztályoznak. Általában napi 7-8 óra van, és a nyelvet ugyanannyi óraszámban tanítják mind két hetedik osztálynak. A rajz órák kifejezetten jók, van egy olyan tanárnő, akit mindenki szeret, és komolyan is veszi a dolgokat.
2016. márc. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!