Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan, aki idén kezd (ha...

Van olyan, aki idén kezd (ha felvételt nyer) a Debreceni Egyetem Informatika karán Gazdaságinformatika szakon? És aki ide jár tudna róla pár információt adni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szóval, aki ide jár az mesélne róla? Tényleg szivatós szak? Mennyi kreditet kell teljesíteni? Szakmai gyakorlati helyet biztosít? 18/L

2016. márc. 16. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ott szeretnék ősszel kezdeni, megtudtam egyet s mást saját utánajárások és ismerősök segítségével.

Egy végzős haverom szerint egy nagyon hasznos szak, ellenben sok olyan véleménnyel, miszerint ez egy köztes szak és aki ott végez az egyik területhez sem fog igazán érteni. A DEIK gazdinfóján gazdasági ismeretekkel rendelkező informatikusokat képeznek (persze a Corvinuson vagy BGE-n a két terület közti arány állítólag fordított), tehát ugyanúgy elhelyezkedhetsz programozóként is mint a PTI-sek, azonban a ranglétrán való felkerülésnél nagyobb esélyük lesz a GI-seknek (a PTI 6 félév, míg a GI 7 félév, tehát 30 kreditnyivel több tárgyat kell tanulni gazdinfón, mint programtervezőin-közgáz tárgyak miatt).

Ami a szakmai gyakorlatot illeti, ez csak rajtad múlik. Ha igyekszel és megvan a motivációd, akár már másodévben találhatsz informatikai területű munkát, melyet egyetem mellett végezhetsz részidőben. Ezesetben a szakmai gyakorlat indulásból leigazolásra kerül, sőt ha jól teljesítesz az adott cégnél, diplomázás után teljes időben is alkalmazhatnak, tehát az álláskeresés sem lesz probléma.

Remélem segítettem. Ha van még kérdésed, nyugodtan írj!

Ja...és találkozunk a gólyatáborban:)

2016. márc. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

LOL!


Bocsánat :) Én gazdinfós vagyok a DE-IK-n, és perpillanat programozóként dolgozom.... Hát, nem a szak szívatós, hanem a kar :( Nem véletlenül jelentkeznek egyre kevesebben, mert nagyon rossz híre van a DE-IK-nek, nem véletlen sajnos, tapasztalom :(


Mint említettem, fejlesztőként dolgozom, és jelenleg a DE-IK-en tanultaknak a 0, ismétlem NULLA %-át használom, igen, semmi hasznosat nem tanítottak, csak az idegrendszeremet szedték szét, és csak az időmet, illetve pénzemet lopják.... Régen voltak jó phd-s tanárok, de sorra mennek el (még szerencsére maradt pár, de szerintem ők sem maradnak sokáig), tehát nem akarlak megbántani benneteket, de rossz döntés volt :(


Ha nem hisztek nekem, nézzétek meg, hogy mennyien mennek itt mesterszakra, vagy hogy 5 éve mennyien jelentkeztek alapszakokra ide.... a számok mindent elárulnak, illetve az is, hogy akik tényleg ügyesek voltak, nem dolgoztak teljes munkaidőben egyetem mellett, és szorgalmasak, és időben végeztek, azok sem ide mentek mesterszakra, hanem pesten, vagy a DE-GTK-ra

2016. ápr. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jah, de a GT az nagyon jó!!! :D
2016. ápr. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is oda jelentkeztem és az előző hozzászóló most nagyon elszomorított.. :/ azért még reménykedek hogy jó lesz :)

18/l

2016. jún. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!