Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány nagyon rossz tanárotok volt?

Hány nagyon rossz tanárotok volt?

Figyelt kérdés

Aki tanári pályára alkalmatlan volt, aki másról szívesebben beszélt mint a tárgyáról, aki nem tudott vagy nem tanított semmitse neked. Például nekem volt egy rakat, bár ez nem csak a tanárok hibája, hanem a rendszeré is.


Például: Angol tanár, aki a 14 fő közül csak 2-vel foglalkozott.

Matek tanár, aki egy óra alatt elmesélte hogyan és miért kell jó páliknkát főzni + mi történt a hétvégén vele.

Magyar tanár, aki mindig 20 percet késett a 45ből és minket szidott, h levagyunk maradva.


Sorolhatnám m ég mennyi rossz tapasztalatom van tanárok terén. Nem nem azért, mert biztos olyan iskolába jártam, ami a béka feneke alatt volt. Gimnázium és egyetem szinten is "jobbnál- jobb" tanárokat fogtam ki.


A gimnázium 4 év alatt 4 matek tanárral meg főleg...



2016. márc. 19. 23:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Könnyebb megszámolni az igazán jót, abból volt kevesebb életem során. N31
2016. márc. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2 jó tanárom volt, az egyik olyan, hogy mutogatni kellene, hogy 'na ilyen egy TANÁR". Pedig jópárral összehozott az élet. (a jelenlegi matektanárom 5-ből 3-t nem tud kivonni, fogalmam sincs, honnan van diplomája....) egy végzős gimnazista
2016. márc. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Most vagyok 8.-os, gondolom nem a hozzám hasonlóakhoz szól a kérdés, viszont mivel most fogok lezárni egy ilyen szempontból jelentős időszakot, úgy gondolom, tudok egy-két dolgot mondani én is.

Magyartanárunk tavaly első félévben mondhatni bent sem volt, abban az évben összesen 4-5 hónapot hiányzott, és mikor a szülők felháborodásáról tudomást szerzett - miszerint lemaradtunk a többi osztályhoz képest -, csak azt volt képes hajtogatni, hogy nem maradtunk le... 5-20 perceket késik, bejön, kimegy a büfébe egy kávéért, majd visszajön, kiad valami feladatot és elkezd Viberen írogatni (gondolom) a lányával. Ezelőtt is voltak több hetes hiányzásai, ebből az idei tanévben is kaptunk. :) Természetesen felvételi előtt.

Matektanár, akit 2 éve kaptunk, semmit sem tanít meg. Csak azok 4-esek/5-ösök matekból, akik magántanárhoz járnak/reál tantárgyakból kiemelkedően jók/szorgalmasak/jól tudnak puskázni.

Egy jobb óra: bejön, jelent a hetes, házit ellenőrzünk, leadja az anyagot (egyes esetekben közli, hogy következő órán dolgozatot írunk), vége.

Egy rosszabb óra: bejön, jelent a hetes, kiakad, hogy ennyi ember nem csinál házit, 10-15 percig megy a wtf z generáció, közli, hogy dolgozzuk fel a tananyagot önállóan, következő órán dolgozat, 5 perc csend, nem történik semmi és vége az órának. Van a kettő közötti is: bejön, hetes jelent, házit ellenőrzünk, 3-4 ember hangoskodik, beszól nekik, majd kiakad rajtuk, közli velünk, hogy dolgozzuk fel önállóan, írjuk ki a füzetbe, ami kell, csináljuk meg ezt meg azt a feladatot, és még belefér a jövő órán dolgozat is. Dolgozatjavításról csak annyit, hogy még most sem kaptuk meg a téli szünet előtti utolsó tanítási napon megírt dolgozatunkat, ez szerintem mindent elmond. Egy 4-5 feladatos dolgozat kijavítása is körülbelül 3 hét. Viszont az a vicc, hogy civilben kedves, meg jól el lehet vele beszélgetni...

Biológia-kémiatanárunk egyszerűen nevetséges, szánalmasnak tartom a viselkedését, viszont ezzel szerintem legfeljebb az osztály harmada van így rajtam kívül... Elhiszi, hogy érdekel a tantárgya, és néha mond valamit, hozzátéve azt, hogy "kémia iránt érdeklődő tanulóknak", és természetesen ezután rám is néz. Egy időben kivételezett is velem, amit nagyon nem szeretek, szóval még ha kicsit bunkó módon is, de tettem róla, hogy ez változzon. Nekem speciel nincs erre a tanárra szükségem, meg tudnék tanulni mindent nélküle is.

Alsós magyartanárunkat minden egyes osztálytársam utálja még azóta is, pozitívan diszkriminálta a fiúkat sok esetben, idegbeteg volt, és olyanokat magoltatott be, mint például az igekötők... (hogy lehet az, hogy nem magoltam be őket, viszont mindet tudom? :o) Volt olyan, hogy felborított egy padot... Olyan is, hogy egy srác odaadta neki, mert elkérte, fogta magát, kitépte az összes lapot, majd összegyűrte és szó szerint lebaszta a földre, és mondta a srácnak, hogy dobja ki. Ez akkor és ott elég félelmetes volt, viszont ma már csak nevetünk rajta. :D Egyik barátnőmnek (évfolyamtársam is) osztályfőnöke volt 3.-ban és 4.-ben, ő olyanokat mondott, hogy dolgozatírás közben elkezdett lábujjkörmöt festeni, sminkelni, salátát enni, ilyesmi. Aki nekünk ugyanekkor osztályfőnökünk volt, szintén egy idegbeteg volt, aki a mai napig is ordibál az elsős kisgyerekkel a folyosón, és látom a szemében, meg rajta, hogy élvezi. (És ez híres arról, hogy szereti a gyerekeket.)

2.-ban, amikor beiratkoztunk, azt hittem, hogy ez egy erős iskola - ezt mondták! -, de sajnos csalódnom kellett, főleg miután felsősök lettünk. Ahogy a közoktatás helyzete rosszabb lesz, az iskola színvonala is csökken. Az osztályfőnökünk mindig panaszkodik a tantestületre, és arra, hogy szinte senkiben sem lehet (a 60-70 ember közül) megbízni.

Idén jött egy tanár, - akiről egyébként szakmailag is jókat hallok (nem tanít) -, és mondta még valamikor január végén-februárban, hogy "Legközelebb nem utasítom el, ha elhívnak másik iskolába tanítani". Ez elég furcsán hangozhat, viszont én kinevettem... Mindig panaszkodik, hogy senki sem tud semmit informatikából, előtte és most rajta kívül nem igazán van olyan informatikatanár, aki tényleg tud is valamit. Az én csoportomat a fentebb ismertetett matektanár tanítja, többnyire a tavalyi/tavalyelőtti anyagot vesszük (a múlt heti óra kivétel volt, idei anyagot vettünk! :)), vagy paintben rajzolunk valami baromságot (na ő meg akkor nevetett ki, mikor ezt elmondtam neki)... Viszont ha azt kell magyarázni, hogy hol van az escape, vagy az alt gr, ott már biztosan vannak problémák.

2016. márc. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1-2 igen, tényleg könnyebb összeszedni, hogy hány jó tanár volt életem során.


3. Köszi, hogy tartalmasan feleltél a kérdésre. Van benne pár dolog, amit megértek és van benne olyan is, amivel nem teljesen értek egyet. Ha egy tanár diszkriminál negatívan, az a te fejlődésedet tudja elősegíteni. Az idegbetegség sztem nem csoda, mivel egyre flegmább, idegesítőbb és butább gyerek van. Az viszont nem jó, h csökkenti a tanár tekintélyét, mert így se csinálhat semmit a tanár a diákkal. Ami az oktatás egyik legnagyobb hibája az, hogy a tanárok nem érzik hogy akar is tanulni vki és inkább csak kötelességből van ott a diák. A tisztelet már sztem kihalt, de ezt az etikai dillemát otthonról és a médiából szerzik a gyerekek. Megkérdezhetem, hogy a felvételid hány pontos lett?



Úgy gondolom, hogy a legnagyobb hiba a tanári állománnyal van és nem a rendszerrel. Az után a diákokkal és csak a végén van az a probléma, hogy nincs elég pénz az oktatásra - krétára, wc papírra, nyomtató papírra -.

2016. márc. 20. 03:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Most 40 évesen visszagondolva nekem is volt néhány rossz tanárom. Legalábbis nekem nem jöttek be. Viszont a tanáraim nagy többségéről szép emlékeim vannak.

Tanárként dolgozom. Nekem is van néhány kollégám akiket elküldenék a tanári pályáról.

Egy picit mevédeném a tanárokat. A sok "rossz" tanárnak nagyon megfelelni úgy, hogy egyszerre legyen szimpatikus azn összes diákjának.

2016. márc. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsém volt, az érettségiig szinte csak csupa nem egyszerűen jó, de egyenesen kiemelkedő tanárom volt: 1. osztályos tanítónő, később történelem (kettő is), matematika (kettő is), német, földrajz, testnevelés (három is), fizika (kettő is), biológia, magyar - csak igazán a legjobbak, akik nagyon is inspiráltak, és sokszor sokkal jobb teljesítményre ösztökéltek, mint amit a tárgy iránti alapvető érdeklődésem előrevetített volna.


A legrosszabb élményem a szolfézstanár volt: 45 percből 60-at végigordított:S - az első évet végigcsináltam, mert azt hittem, én "balga", utána megszabadulok tőle. De amikor rájöttem, hogy amíg zenélek, addig ő is képben lesz, kimaradtam. Az volt az érdekes, hogy 6-7 évvel később megkaptam, mint iskolai énektanárt, és teljesen normális volt, sőt, az egyik kedvenc tanárunk lett. Egyszer meg is kérdeztem tőle, miért volt olyan ámokfutó szolfézson, azt mondta, ott "olyannak kellett lennie", hogy a nem kellően motivált gyerekeket kiszelektálja. Azóta sem értem a zeneiskola álláspontját, miért volt jó, hogy a hozzám hasonló gyerekeket "elűzte". Volt zenei érzékem, igaz, nem terveztem zenei pályát, de miért lett volna akkora tragédia, ha hobbi-szinten megtanulok egy hangszeren játszani?


A másik elég rossz élmény az angoltanárok voltak (angol tagozatos osztályon az általános iskolában és a gimnáziumban is:( ): mégis tény, hogy nagyon biztos angol tudást szereztem, amit én nem is érzek magamon, de akár anyanyelvi közegben is szembetűnő, úgyhogy mégiscsak tudhattak valamit, ha pedagógusként tragikusak voltak is... Viszont úgy jöttem el a gimiből, hogy soha többé nem vagyok hajlandó egyetlen csoportos nyelvórára sem bemenni:S A nyelvtanulást szeretem, de csakis itthon, egyedül! Nem is tudom igazán megfogalmazni, mi volt a baj - valahogy mindketten elérték, hogy 5-ös létemre sose legyen sikerélményem, és gimiben a jó teljesítmény ellenére is sokszor stresszelt az angolóra.


Az egyetlen emberileg elmebeteg tanárom a felsős osztályfőnököm volt, ő imádta kiélezni a csírájukban megjelenő ellentéteket a diákok között (egymás ellen fordított minket, hazugságokat terjesztett egymásról egymásnak, pl. hogy bizalmasan miket mondtunk neki, szóval kavart a sz*rt rendesen:S)


Érdekes, a kivételezés inkább egyetemen jött elő (tanszékvezető azon a tanszéken, ahol diplomáztam), de szerencsére csak az utolsó félévben kerültem olyan helyzetbe, hogy a saját bőrömön is éreztem, amit másoktól már hallottam:S De akkor már nem volt jelentősége:))


Az egyetemen amúgy 3-4 igazán inspiráló tanárom volt, és kb. ennyi igazán "rossz", akiknek kb. 0 érzékük volt az emberekhez, de az anyagot azért leadták, és nem voltak rosszindulatúak. De hát egy egyetemi oktatónak már nem kell pedagógiát tanulni...

2016. márc. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A jókat valóban egyszerűbb lenne összeszámolni. Szerintem egy kezemen sikerülne, pedig már több mint tíz éve "benne vagyok" ebben. Tényleg rengeteg úgymond rossz tanárom volt, persze senki nem tökéletes, nincs tökéletes tanár, de azért ők kiemelkedően rossz láncszemek voltak.

1. Általános iskolás matek tanár (5.-6. osztály)

Szerintem ő esélyes lenne egy legrosszabb tanár díjra. Tanítani azt nem tudott, nem igazán volt normális sem. Volt hogy, "bebolondult" óra közepén akkor elkezdett csapkodni meg ordibálni. Az egyik ilyen emlékem, hogy egyszer úgy rávágott a táblára, hogy abból elég nagy mennyiségű krétapor jött ki, de legalább az ő "pofájába". Az volt a heppje, hogy röpdolgozatokat íratott definíciókból, amiknek igazából sok értelme nem volt.Meg is lett ennek a böjtje az elkövetkező években. De szerencsére, azóta már nem tanít.

2. Általános iskolai kémia tanár (7-8. osztály)

Hát őt is az észlények közé sorolnám, szerintem neki fogalma nem volt róla h mit beszélt, feladta a könyvből házinak h olvassuk el és tanuljuk meg, egész órán nem csináltunk semmit, foglald el magad, de csendben alapon. Volt olyan, hogy egy hónapig nem is jött tanítani, vagy rengeteget késett, és oka nem volt rá.

3. Fizika tanár még 9.-ből

Na igen, ő volt az akinek az életét oda vissza tudtuk kb, de hogy ki az a gyorsulás azt nem. Általában egész órán csak mesélt, volt hogy a semmiről. Igazából visszasírom valamennyire azokat a semmittevős fizikákat, de azért a jegyeken is meglátszott a tanerő módszere. Hiába, hogy csak egy évig tanított, de az is elég nagy kiesés volt.

4. Angol tanár még alsóból, talán 4.-ben

Hát ő sem nagyon tanított semmit, meg elég idegesítő is volt.

2016. márc. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez volt az eddigi leghosszabb válaszom itt :D várható volt, hogy lesz olyan dolog, amit nem mindenki lát úgy, ahogy én, de szerintem ez a jó.

Látom a saját iskolámban is az alsóbb évfolyamokon tanuló diákokat (nálunk nem lehet közlekedni. Ha nekem jön a kis 4.-es gyökér, az én anyám a hibás érte.), néha sírni tudnék, tehát én is valamelyest meg tudom érteni a már fentebb ismeretett tanárokat. Példaképp az a tanár (bár azért azt hozzáteszem, hogy még gyakornok, tehát 2 éve sincs a pályán), akiről a válaszom utolsó részében beszéltem is mindig azt mondja, hogy nem érti, miért hiszik egyesek azt, hogy annyi mindent megengedhetnek maguknak (nem szeretnék álszentnek tűnni, én is át szoktam esni a ló túloldalára, de azért még az osztálytársaim között is vannak durvábbak).

Ezzel kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy minden tiszteletem azoknak, akikre még ilyen viszonyok mellett is - ahogy a 2. válaszoló fogalmazott - mutogatni lehet, hogy na ő tanár.

"és inkább csak kötelességből van ott a diák." - Erre annyit, hogy most már szerintem az is csoda, hogyha ott van...

Felvételire úgy mentem be, hogy én mindent tudok, simán írtam volna sokkal többet, de 53 lett. (olyanokon buktam el csomó pontot, mint pl. a Marcis feladat... Nem írtam oda 2 mondathoz azt, hogy egyedül, kapásból -2) Jobb nagy arccal ülni felette, mint úgy, hogy úgyis elrontod, vagy úgy, hogy tökre be vagy szarva. :D

2016. márc. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Annyira nem sok
2022. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!