Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt szintű (Társadalomismere...

Emelt szintű (Társadalomismeret) szóbeli érettségin rossz szemmel nézik azt, ha a diák felolvassa azt a szöveget, amit kidolgozott és nem magától mondja, mert annyira izgul, hogy nem menne neki?

Figyelt kérdés

2016. febr. 29. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem, hiszen magad dolgoztad ki, esetleg egy pontot levonnak.
2016. márc. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annyira rossz szemmel nézik, hogy meg fognak állítani, és rád fognak szólni. Ugyanis minden szóbeli érettségin alapkövetelmény, hogy szabad előadásban kell elmondani a feleletedet. És ez nem egy pontot ér, tantárgyanként meg lehet nézni a vizsgaleírásban, hogy mennyit tesz ki az előadásmód.


"A felkészülési idő alatt a vizsgázó jegyzetet készíthet, de gondolatait szabad előadásban kell elmondania." Ez a vizsgaszabályzatból van, tantárgytól függetlenül. (Ennyiben tehát nem hit kérdése.)


A jó hír az, hogy a tanárok gyakorlott vizsgáztatók, sok izgulós gyereket láttak már életükben, és fognak neked segíteni, nem harapnak.


Addig gyakoroljál, próbáld hangosan elmondani a tételt, vagy valamelyik barátodnak felmondani, és ott a helyszínen semmiképpen ne írjál összefüggő szöveget, amit felolvashatsz, mert abban nehezebb kiigazodni! A felkészülési időt csak vázlatot írjál, abba könnyebben tudsz belenézni és megtalálni, hol tartasz. Puskázni szabad a jegyzetedből, felolvasni nem.

2016. márc. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most nehéz elképzelni, de ott jönni fog magától.. A megadott idő alatt csinálsz egy szép jegyzetet, a fejedben összeáll egy keret, és úgysem fogod felolvasni (esszét írni nincs időd). Érdemes néhány vázlatpontba szedni a mondandót, lehetőleg logikai felépítésben, amikhez kulcsszavakat csatolsz. Közben persze belenézel a jegyzetedbe, ez egyáltalán nem gond, menni fog.

Nekem a szóbeli felelet a gyengém, írásban sokkal jobban tudom magam kifejezni, de a felkészülési idő elég a fent említettekre, és hibátlanul elő lehet adni. A várakozásaimmal ellentétben a szóbelijeimmel csak javítottam az írásbeliken, pedig azt hittem, ott fogom lehúzni. Két szóbelin is maximum pontot kaptam (magyar, emelt töri). Ezen ne parázz, ha megvan mögötte a tárgyi tudás, akkor nem lesz semmilyen korlát. :) És valóban, a vizsgáztatók sem akarnak kiszúrni veled, segíteni fognak, ha megakadsz, kérdeznek, stb. (ez nem hiba)

Sok sikert!

2016. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget,aranyosak vagytok! :)
2016. márc. 1. 17:15
 5/5 anonim válasza:
Én a legbrutálisabb izgulós típus vagyok. Kérsz egy kis időt néha, nagy levegő majd folytatod. Vannak ilyen apró trükkök. :) Szerintem segít, ha az elején szólsz, hogy borzalmasan izgulsz. Ezt ők úgy is látják, viszont saját magadon segíthet, mert kevésbé fog az a része zavarni, hogy hülyének néznek, pont azért mert kimondtad. A pszichológiáját nem teljesen értem, de nekem szokott segíteni.....sok sikert
2016. márc. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!