Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen főiskolára...

Szerintetek milyen főiskolára vagy egyetem szakára kéne mennem?

Figyelt kérdés
Gőzöm sincs hogy mi legyek, és szeretném kikérni a véleményeteket. Nagyon enpatikus ember vagyok, szeretek segíteni az embereknek ugymondd lelki támasz ként, magolni viszont nem nagyon szeretek, inkább szeretem megérteni a dolgokat és több udőt fektetni arra hogy megértsem mint hogy bemagoljam.

2016. márc. 27. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk, akinél az "empatikus" az "enpatikus", az "úgymond" "ugymondd", stb., annak talán nincs helye a felsőoktatásban.


De most komolyan, a bántás minden szándéka nélkül: ha neked ezt itt kell megkérdezned, akkor ne menj sehova!

Ha Te nem érzed, hogy hova kellene menned, akkor nagy valószínűséggel csak elpocsékolsz néhány évet és egy kisebb vagyont egy olyan diplomára, amit vagy nem fogsz használni, vagy életed végéig olyan munkakörbe kényszerít, amit teherként fogsz megélni.

Inkább várj 1 -2 évet, addig menj el dolgozni, és majd rájössz, mi érdekel.

2016. márc. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Semelyikre. Én csak annak ajánlom a felsőoktatást, akinek konkrét célja van, különben jó eséllyel rosszul választ az ember.
2016. márc. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A férre gépelések miatt meg nem hinném, hogy az embert lekicsinyíteni kéne... De mégegyszer köszönöm!
2016. márc. 28. 20:17
 4/6 A kérdező kommentje:
Célja szerintem mindenkinek van az eletben, ha nincs az mar regem rossz.
2016. márc. 28. 22:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg elég világos volt, mit is írtam. Az is cél, hogy melegedni akarok néhány évet a felsőoktatásban, ahogy az is, hogy valaki csak azért megy pl. történelem szakra, mert gimnáziumban ez volt az egyetlen tárgy, amiből ötöse volt. De egyik sem olyan KONKRÉT cél, amely ehhez illik, olyan cél, amely úgy célozza meg a felsőoktatást, hogy közben már az lebeg az ember szeme előtt, mi lesz utána. Az ilyen döntésekből leginkább csak csalódások, diplomás munkanélküliek, a felsőoktatást ért szidalmak születnek.

Előfordulhat, hogy valaki megengedheti magának, hogy pusztán a tanulás öröméért járjon egyetemre, de alapvetően az ember itt a karrierjét kezdi el építeni. Vagyis az embernek elsősorban azt kelle eldöntenie, mit is dolgozna később, utánanéz annak, mit kell ehhez tanulnia. Csak aztán dönti el, hol és mit tanuljon.

2016. márc. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kérdés megfogalmazása alapján azt látom, hogy az általános műveltséged is alacsonyka és lusta is vagy mellette, viszont szeretsz emberekkel fecsegni. Ez azért legtöbbször kevés komolyabb egyetemre vagy főiskolára.


Pszichológia alapszakot javaslom, valamelyik gyenge, inkább gyakorlatias képzési helyen, ahol az oktatók is empatikusak és nem nagyok az elvárások (PPKE vagy KGRE).


Pszichológiában legjobb képzést az ELTE ad, de abba belehalnál.


Ha lelki támasz szeretnél lenni emberek számára akkor felmerülhetne még valamilyen lelkész képzés, de ahhoz meg elhivatottság kellene és hát magolni is kell ilyen helyen.


Szóba jöhetne még valamilyen szociális munkás képzés, gyengébb főiskolán. (Az ELTE ismétcsak túl erős lenne neked.)

2016. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!