Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Másoddiploma vagy mesterszak?...

Másoddiploma vagy mesterszak? (mérnök-közgazdász)

Figyelt kérdés

Üdv! Mérnök alapképzés után melyiknek van több értelme;

-elvégezni egy mesterszakot (pl gépészmérnöknél gépgyártástechnológia, géptervezés stb.) vagy

-másoddiplomát csinálni alapképzés után, valamelyik gazdasági karon.

Tehát mérnök bsc+mérnök msc vagy mérnök bsc+közgáz másoddiploma. Melyikkel jobb a lehetőség elhelyezkedni, melyiket becsülik meg jobban?



2016. márc. 28. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Tehát akkor elvégeztél egy alap szakot.

És most???????????

Nem érdeklődtél, nem gondolkodtál eddig?

A suliban semmit nem mondtak? A szüleid semmit nem tanácsoltak? Neked nincs semmi elképzelésed, csak valami sablon szerint élsz sok éve?

Ezt több mint nem értem.

2016. márc. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még nem végeztem el az alapszakot, de előre gondolkodom azon, hogy mit csináljak utána. Mivel a mérnök alapszak adott, hogy meglesz így a folytatáson agyalok. Semmiféle sablont nem követek egyszerűen érdekel mivel tudok később jobban elhelyezkedni.
2016. márc. 28. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha pályát akarnál váltani, akkor másoddiploma.

Ha nem, akkor mesterképzés.


A legtöbb állás, ami kötődik a mérnöki képzéshez, csak mérnöki vagy mérnöki/közgazdasági diplomával tölthető be.


Ha olyan jellegű helyre szeretnél menni dolgozni, ahol előny közgazdasági jellegű posztgraduális, amire való jelentkezéshez nem kell közgazdasági alapdiploma akkor annak lehet értelme azt elvégezni.


Egy olyan állást sem láttam, ahol kell két BSC diploma, de van olyan, ahol kell az MSC.

2016. márc. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha szakember akarsz lenni, akkor mérnök MSc.

Ha szeretnél elindulni menedzsment irányba, akkor mérnök-közgazdász posztgraduális képzés.

2016. márc. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az MSc-t javaslom, mert nem árt érteni valamihez, ráadásul az megnyit további utakat, akár PhD akár többféle posztgrad felé is.
2016. márc. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mi lett végül a választás?
2017. márc. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!