Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Pázmány...

Mi a véleményetek a Pázmány Péter Katolikus Egyetemről?

Figyelt kérdés
Történelem-erkölcstan és etika tanárnak szeretnék menni és érdekelne, hogy milyen az iskola, mennyire nehéz bejutni és egyéb érdekességeket is szívesen olvasnék róla. :)

2016. márc. 29. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon könnyű bejutni, de maga a suli nem egy álom. Egyrészt vannak vallásos tárgyak, bár könnyen teljesíthetők, de azért az ember azt az időt másra is felhasználhatná.
2016. márc. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
A történelemtanár-képzés egy trágya ott, ne menj oda. Kaposi alig tart órát, ha mégis, abban sincs sok köszönet.
2016. márc. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Oh... az nem valami jó:/ Köszönöm a válaszokat! :) Még a vallásossággal nem is lenne bajom, bár református vagyok, nem katolikus, de azért a töri oktatás fontos lenne...
2016. márc. 29. 20:27
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Én oda járok mesterképzésre, egy olyan szakra, ami egy embernek (gyk. nekem) indult el (bár vannak másokkal közös óráim). Egy darab vallásos tárgyam nem volt, alapképzésen is körülbelül egy vagy két darab lehet összesen, és azokon sem akar senki megtéríteni, közismereti tárgynak hívják őket. Egyébként az intézményen nem látszik, hogy katolikus lenne, azon kívül, hogy a termekben van egy kereszt a falon. Senki nem akar megtéríteni, senki nem fog egy rossz szót sem szólni, ha nem vagy hardcore katolikus. Általánosságban az oktatói gárda színvonalas (az én szakomon legalábbis), nemzetközileg elismert kutatók is oktatnak szép számmal. A vidéki egyetemekhez képest (Pécsre gondolok konkrétan) kevés a link tahó is, de nyilván akad azért bőséggel. Én ajánlani tudom, szerintem teljesen korrekt, és igényes hely.
2016. márc. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez már jobban hangzik. Köszi! :D
2016. márc. 29. 20:34
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A töriről nem tudok nyilatkozni, lehet, hogy az tényleg nem a legjobb, de alapvetően a szellemiség, színvonal teljesen rendben van.
2016. márc. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem a történelemmel van gond, mert az színvonalas. Hanem a történelemtanár-képzéssel.
2016. márc. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Aki meg amiatt a néhány vallásos tárgy miatt megijed, az nem való felsőoktatásba.
2016. márc. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Esetleg ezt ki tudnád fejteni bővebben?
2016. márc. 29. 20:40
 10/12 A kérdező kommentje:
A vallásos tárgyak nem zavarnak.
2016. márc. 29. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!