Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Pázmány...

Mi a véleményetek a Pázmány Péter Katolikus Egyetemről?

Figyelt kérdés

Felvételi előtt állok, ma voltam nyílt napon a Pázmányon. Eddig nem igazán tetszett, az ELTE volt az abszolút favorit, de most kissé elbizonytalanodtam, mert kellemes helynek tűnik a Pázmány is. Szimpatikus, hogy nem annyira nagy egyetem, így talán barátibb, családiasabb a hangulat, mint az ELTE-n, viszont azt hallottam egyes ismerőseimtől, hogy az ELTE sokkal színvonalasabb. Nektek mi a véleményetek erről?

A BTK érdekel egyébként mindkét helyen (osztatlan tanárképzés).



2014. dec. 3. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Persze-persze, a rivális egyetemről mindig fikázzák a másikat, ezt tudhatnád. A Pázmányon családias a légkör, nagyon kedvesek az emberek (és nem mondom, hogy az ELTE ebben különbözne - nincs tapasztalatom onnan). Én a Pázmányra járok, a budapesti képzési helyre, és nagyon szeretem ezt az egyetemet. Bőven volt pontom ahhoz, hogy a Károlira, vagy az Eltére bejussak, de én ezt szerettem volna. Ahogy te is leírtad, a hangulat meghatározó tud lenni. Én annak idején az Educatio kiállításon találkoztam először a Pázmányosokkal, és persze beszéltem Eltésekkel, Károlisokkal. Végül a Pázmány mellett döntöttem. Nem csupán amiatt, hogy sokkal kellemesebbnek éltem meg őket, hanem mert előnyt élveznek a szakommal is. Gondold át, van még időd, mérlegeld a dolgokat. Az Eltén gondolom jóval többen vannak egy szakon, a Pázmányon kevesebben, családias a dolog, nagyon segítőkész mindenki, a felsőbbévesek szinte kérdés nélkül odaadják a régi jegyzeteiket és könyveiket neked.


De tényleg, te döntöd el. Ne hagyd, hogy befolyásoljon mások véleménye - hiszen a Tiéd a legfontosabb, Te fogsz arra az egyetemre járni!

2014. dec. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jártam a Pázmány BTK-ra és most az ELTE-re járok.


Az ELTE-nek csak a híre jó. Én az oktatást kritikán alulinak minősíteném: a tanáraim nagy tudásúak, ez tény, viszont úgy érzem, egyesek félnek átadni a tudásukat, mintha irigyek lennének rá, mások pedig szimplán lusták. Gyakorlati órámon nem kapok magyarázatot, ha valamit nem vettünk, akkor azt mondják, internetről tájékozódjunk. Nagy az elvárás, de oktatás nincs e mellé.

Megkérdeztem más szakos diákokat: beszéltem norvégossal, csehessel, magyarossal és történelem szakossal is, mindegyikük egyöntetűen egyetértett a véleményemmel.

Én nem ajánlom. Olcsóbb beiratkozni egy könyvtárba és elolvasni a szakkönyveket - igaz, diplomát nem kapsz érte, de nagyjából ennyi a különbség.


A Pázmányra még akkor jártam, mikor mindent kint volt Piliscsabán. A közlekedés botrányos volt, de ott lenni jó. Mindenki ismert mindenkit, mindenki barátságosabb volt - érthető, hát kvázi össze voltunk zárva.

A tanárokkal jóban voltam, velük is sikerült közvetlenebb kapcsolatot kialakítani, de szerintem ez is a piliscsabai hangulat miatt lehetett. Sokat tanultam, de az Ba volt, tehát minden új volt.

Így, hogy az ELTE-re járok, biztos még jobban felértékelődött bennem a Pázmány, mindenesetre annyi biztos, hogy az előbbiből sírva járok haza, az utóbbiba esti programokra is visszavonatoztam.


A PPKE budapesti képzéséről nincs sok információm, annyit tudok, hogy káosz van, és nincsenek könyvek a könyvtárban, ami így vizsgaidőszak előtt szívás. :D

2014. dec. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A budapesti épület a Szabó Ervin könyvtár mellett van, így könyv az akad bőven. :)
2014. dec. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Viszont az osztatlan tanárképzés csak Piliscsabán van.
2014. dec. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igenigen, ott van, de a Szabó Ervinben nem mindig van meg a Pázmányos tanárok által kiadott tanulmányok, és ha egy vizsgára ilyet kérnek, és nem tudja kivenni a könyvtárból, mert nincs könyvtár, az baj.
2014. dec. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A Pázmány oldalán van egy kizárólag hallgatók számára elérhető jegyzettár. Na ott megvan minden tanár által írt dolog.
2014. dec. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ott a jegyzetbolt is, de van egy csoport is fészen, PPKE piac.. ha oda kiírod, hogy mire van szükséged, kapásból 3 jelentkező is van.. Én eddig minden tárgyhoz tudtam szerezni könyvet.. aki meg nem tud az nem is akar.
2014. dec. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A PPKE budapesti képzéséről nincs sok információm, annyit tudok, hogy káosz van, és nincsenek könyvek a könyvtárban, ami így vizsgaidőszak előtt szívás. :DA PPKE budapesti képzéséről nincs sok információm, annyit tudok, hogy káosz van, és nincsenek könyvek a könyvtárban, ami így vizsgaidőszak előtt szívás. :D"


Már ne haragudj, de milyen káosz??

Volt, hogy csak a suli könyvtárba volt meg a könyv, szabó ervinben meg nem is hallottak róla..

2014. dec. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!