Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Írnátok véleményt a Lovassy...

Írnátok véleményt a Lovassy László Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Jövőre lehet, hogy oda fogok járni. Remélem összejön. A véleményeteket kérném róla. Leginkább az angol szakról. Valamint mennyire erős ott a természettudomány? Jó suli, ha orvosira mennék? Vagy inkább közgazdasági irányzatú?

2016. márc. 30. 15:57
 1/5 anonim válasza:

Szia!

Én a Lovassyba járok, igaz, hogy matekra, nem angolra. Én azt mondanám, hogy nem érdemes angolra menni, főleg, ha a fent említett területekre akarsz továbbmenni, mert angolon kb. a nyelven kívül semmi értelmeset nem tanulnak, legalábbis nem olyan szinten, mint a többi szakon. Próbáld meg a matekot, ha nem vesznek fel akkor az általánost, onnan meg lehet faktra menni. Az orvosihoz ugye biosz kell, amit bioszfakton nagyon magas szinten tanítanak, egy kitűnő biológiatanárral. A közgazdasági pályához töri kell, amit szintén nagyon magas szinten oktatnak, nagyon jó töri tanárok vannak itt. Összegezve mindkét célhoz tökéletes a Lovassy, csak szerintem nem angol fakton, mert a nyelveket amúgy is, más szakokon is nagyon jól megtanítják.

2016. márc. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Kiegészítve az előzőt, a természettudományos kérdést, mint mondtam, a biosz kiváló, a fizika is nagyon jó, én fizikafakton vagyok, és nagyon elégedett vagyok vele. A földrajzot csak 2 évig tanuljuk, faktra nem lehet menni belőle, szóval az zsákutca. Az iskola egyik gyenge pontja szerintem a kémia, elég gyengén tanítják, szóval ha azzal akarsz továbbmenni, nem ajánlom.
2016. márc. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Nem az orvosi nekem az elsődleges cél, de az is érdekelne. Emellett még szóba jön nálam az újságírás valamint a marketing irányzat. Amihez fontos a nyelv, ugye? Az angol szakon kapok kellő tudást, mert az egyik célom a Corvinus vagy a BGE lenne. Az orvosit pedig lehet hanyagolom. A matekra sajnos biztosan nem vesznek fel, mert ott nagyon hátul vagyok.

Megkérdezhetem, hogy te hányadikos vagy?

2016. márc. 31. 15:02
 4/5 A kérdező kommentje:
Valamint sajnos az általános se jön össze. Egyedül az angolon van esélyem, mert ott benne vagyok az első 20-ban.
2016. márc. 31. 15:03
 5/5 anonim válasza:
Az angolt azért nem ajánlom, mert nem adhatod le a végzős évben. A többi szakon 11.ben mindenki megirja a 90%os emeltet. Az angolosok viszont 12.ben is heti 5 órában szívnak az órán és keszülhetnek a dogákra, aztán tavasszal eggyel több tantárgyon izgulhatnak. Tudásban sem ad sok pluszt az angol szak
jan. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!