Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megbuktatnak infóból, ha az...

Megbuktatnak infóból, ha az órák nagy részén hiányzom?

Figyelt kérdés

Péntekenként gyakran nem tudok suliba menni (ez azt jelenti, hogy havi egyszer valahogy beesek órára) ilyen-olyan okokból kifolyólag, az infóhoz sík hülye vagyok, a tanárom pedig egy napóleon-komplexussal erősen küzdő, szadista bácsi. Szóval nem rég megfenyegetett, hogy meg fog buktatni, mert nem járok be elég órára, de különben is mindent megtesz érte, ugyanis külön nekem nehezített dolgozatokat ír, mikor az anyag nagy részén nem is vagyok ott.

A félévi bizonyítványom átlaga különben 4.85, tehát elég ciki lenne kilencedikben az infó miatt évet ismételni. Mit tudok tenni?



2016. ápr. 1. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 30%-ot meghaladja a hiányzásod igen.

Egyébként meg ha az átlagod jelentősen meghaladja az 1-es átlagot és a hiányzások 30% alatt vannak, a tanár nem buktathat meg, igazgatóhoz kell menni. Ez nem azt jelenti, hogy mondjuk 2,2 az átlagod és nem buktathat meg, hanem mondjuk 3-3,5 felett.

2016. ápr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mármint az informatikából való tanulmányi átlagra céloztam.
2016. ápr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én értem, de a hiányzásaim jóval 30% felett vannak... Ez mindenképpen bukást jelent? Nem tudok valamit tenni ellene? Mert elég röhejes hogy egy majdnem kitűnő tanuló évet ismétel azért, mert nem jár elég órára egy készségtantárgyból. Ráadásul az összes hiányzásom igazolt.
2016. ápr. 1. 21:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az info nem készségtárgy. Hány és milyen jegyed van? Ha nincs elég jegyed, osztályozóvizsga, ha van elég és az alapján nem éred el a kettest, akkor bukás. De mivel még van 2 és fél hónap, talán be kéne járni és javítani. Miféle ok lehet az, ami miatt nem teszel eleget tanulmányi KÖTELEZETTSÉGEDNEK?
2016. ápr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Megbuktatnak infóból, ha az órák nagy részén hiányzom?

Péntekenként gyakran nem tudok suliba menni (ez azt jelenti, hogy havi egyszer valahogy beesek órára) ilyen-olyan okokból kifolyólag"


Ilyen-olyan törvényi kötelezettségei vannak neked is és a szüleidnek is, például, hogy fáradj be órára.


(Amúgy el nem tudom képzelni kilencedikben milyen informatika dolgozatot tudnak íratni az emberrel úgy, hogy a 21. században nőtt fel. Vagy ennyit változott az informatika oktatása az elmúlt 4-5 évben? Nálunk csak az Office programcsomag használatát oktatták körülbelül, aminek az elsajátításához ilyen alapokkal kell körülbelül 4 óra.)

2016. ápr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5 Viccelsz? Kilencedikes informatika könyv nincs, a tanár azt tanítja, amit akarja.

Vannak szadista tanárok, akik az informatikatörténet legapróbb részleit és a legapróbb dolgokat (például a Putty esetén van ezer tag, ez is kilencedikes anyag része, de van még millió dolog) is bemagoltatja. Van, amelyik meg nem tanít semmit (lásd neked sem tanítottak semmit).

2016. ápr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*amit akar
2016. ápr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon gány tanárotok van. Az történelmi elméleti dolgokon kívül semmivel sem tudna megrántani, ha nem csak ész nélkül kattintgatsz a számítógépeden, hanem figyeled is, hogy mit csinálsz.
2016. ápr. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy aki túl sokat hiányzott ,és nem volt meg 3 osztályzata, hogy a tanár lezárhassa, annak kellett, de talán még lehet, hogy írattak velük valami röpdogát az utolsó pillanatban, hogy ne kelljen vizsgázniuk. Szóval nálunk úgy volt, hogy 3 jegy kell egy tárgyból legyen.
2016. ápr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Elvileg (legalábbis 4-5 éve nekünk mindig ezt mondták) heti óraszám +1 jegy kell. Viszont ez hiába van meg, ha nincs meg a törvényileg előírt meglátogatott óraszám.
2016. ápr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!