Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Méltó bosszú ha tanárként...

Méltó bosszú ha tanárként pont az érettségi időszakban fogok felmondani?

Figyelt kérdés

Alapítványi iskolában vagyok tanár. Sokszoros csúszó fizetések és törvénytelenül megcsonkított fizetések miatt felmondtam, így tanév közben. Az igazgató közölte hogy a felmondási időt az utolsó napig le kell dolgozni „ne is álmodjak” másról.

Erre gondoltam egyet és visszavontam a felmondást. Mégse megyek el mondtam. Erre lenyugodott.

De azt nem tudja hogy ugyanúgy felmondok majd de időzítetten. A felmondási idő 30 nap, így május végén mondok fel és mire letelik a felmondási idő tanév vége lesz érettségi időszak kezdődik bizonyítványírás tanév lezárás-szóval egész ében akkor lenne a legnagyobb szükség rám.

Én meg akkor tűnök majd el és semmit se tehet mert a felm idő addigra letelt majd. Még azt se teheti meg hogy előre végezteti el velem a feladataim mert a dolog jellegéből adódóan ez nem lehetséges. Bizonyítványt nem lehet hetekkel előre megírni mert még le sincs zárva a jegy.


Ezzel a „kis kedvességgel” válaszolok az ő „kis kedvességére”. Ez méltó bosszú?

És mivel pályaelhagyó vagyok/leszek az se érdekes ad-e és ha igen milyen referenciát rólam. Nem dolgozom többet tanárként.


2016. ápr. 9. 15:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok bosszú párti. De egyetlen dolgot tarts szem előtt, hogy a gyerekekkel ne szúrj ki.
2016. ápr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
69%
A legutolsó mondatod volt a legmegnyugtatóbb, ha nem írtad volna le, akkor javasoltam volna, hogy messzire kerüld el ezt a pályát ezután, mert a tanári gárda szégyene vagy. Egyetlen kérdésem lenne: miből gondolod, hogy az igazgatóval szúrsz ki ezzel az érett bosszúddal? Azok, akik megszívják a hülyeséged miatt, pont a kollégáid és a diákok, és gondolom te sem őket okolod a fizetések csúszása és csökkenése miatt. Én a helyedben átgondolnám, mi az, ami rávitt a tanári pályára első körben, és azt az icipici hivatástudatot kellene előkaparnod a maradék két és fél hónapra, hogy legalább a gyerekek dolgát ne lehetetlenítsd el.
2016. ápr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
76%

Ha tanár vagy, akkor jól tudod, hogy az érettségivel kapcsolatos feladatokra külön szerződést szoktak kötni. Szóval ez azért nem tűnik olyan egyszerűnek.


Egyébként legkevésbé az igazgatóval fogsz kiszúrni. Elsősorban a kollégáiddal és a diákjaiddal szúrsz ki.

2016. ápr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

"az érettségivel kapcsolatos feladatokra külön szerződést szoktak kötni"


Le vagy maradva évekkel.

1. Az még a klik előtti időkben volt.

2. Nem szerződés volt hanem megbízás, nem mindegy.

3. Nem klik-es iskola vagyok.

2016. ápr. 9. 18:38
 5/28 A kérdező kommentje:

Azoktól kérdezem akik szerint a tanári pálya szégyene vagyok.

Április közepe van. A januári fizumat várom. Én is ész iskola összes dolgozója.

Hagyjuk a szar ballaszt dumát hogy "hivatástudat" meg "gyerekek érdeke".

Helyette arra válaszoljatok: ti így meddig dolgoznátok? Hónapok óta nem kaptam fizut.

Járjak be továbbra is? De mégis miért? A semmiért? A nulla fizuért?

Hivatástudat hagyjuk már. Öreg vagyok már az ilyen szar balalszt dumákhoz.


1. A boltban nem hivátstudattal fizetünk.

2. Az a munka amiért fizetnek.

2016. ápr. 9. 18:40
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben azonnali hatállyal felmondhatsz. Nem is értem, hogy várhatod január óta a fizetést.
2016. ápr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után már Te oktatsz ki másokat? Bocs, de nem lehet mást mondani, minthogy balek vagy, ha még felmondási idővel lehet téged ijesztgetni, miközben a munkáltató szerződést szegett.
2016. ápr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

"Ebben az esetben azonnali hatállyal felmondhatsz. Nem is értem, hogy várhatod január óta a fizetést."


Jelzem: 30 másik tanár (is) várja ám január óta.

2016. ápr. 9. 20:21
 9/28 A kérdező kommentje:
+ a 10 fő technikai /admi állomány is.
2016. ápr. 9. 20:22
 10/28 A kérdező kommentje:

"ha még felmondási idővel lehet téged ijesztgetni,"


Szó nincs róla hogy ijesztgetnének vele. Csak miért mennék el most? Majd akkor megyek el mikor a legnagyobbat üt a hiányom.

Amilyen az adjisten...

2016. ápr. 9. 20:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!