Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tehetek OKJ-s vizsgát érettség...

Tehetek OKJ-s vizsgát érettségi nélkül méltányossági kérelemmel?

Figyelt kérdés

Szakmám van, de elvégeztem egy olyan képzést, ami nem igényel semmilyen előképzettséget /új és nagyon egyedi képesítés, zenei téren/. Érettségi vizsgához van kötve /eredetileg/, azonban nekem csak szakképesítésem van. Viszont tudom, hogy érettségi nélkül is le tudnám tenni, hová tudok kérelmet írni, hogy fogadják el a szakvizsgám sikeres vizsga esetén?

Köszi


2010. ápr. 7. 00:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Anno ezt én is akartam (mondjuk én az érettségi előtt akartam utána meg nem mert fősulira mentem), de anno azt mondták érettségi nélkül tuti nem lehet. De szerintem az oktatási minisztérimba kéne a kérvényt írni (de ez csak tipp mert engem anno nagyon elbátortalanítottak, hogy nem lehet).
2010. ápr. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

az érettségi nem azért kell, mert anélkül nem tudnád letenni, hanem mert amellett, hogy alapműveltséget ad, ez bizonyítja, hogy képes vagy dolgozni és harcolni, még ha csak alapszinten is.

az érettségi elsősorban nem a tudás miatt fontos, hanem az ember személyiségét alakítja.

2010. ápr. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szerintem akinek nem adattak meg anno, huszonévvel ezelőtt azok az anyagi és családi körülmények, melyek segítették volna abban, hogy letegye az érettségit, még lehet értelmes és küzdő ember /sőt, lehet, méginkább az, mint akinek a se**e alá pakoltak mindent/. Az alapműveltséget egy szakma elsajátítása során is meg lehet szerezni.

Várok még válaszokat, tapasztalatokat.

Köszi

2010. ápr. 7. 11:43
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem én nem azért érettségiztem le mert a seggem alá pakoltak volna bármit is. Ez így elég hülye felfogás.

Ha vmi érettségihez van kötve azt te nem fogod érettségi nélkül megcsinálni. Ha vmilyen véletlen folytán mégis, akkor sem fognak felvenni dolgozni sehova érettségi nélkül..

Ennyi..

2010. ápr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, nem huszonévvel ezelőtt volt, ez (ha vissza számolok) akkor 7-8 éve volt. Az érettségi mondhatni kötelező (éppen nem nüntetnek meg ha nincs de olyan fura ha nincs). Igaz van szakma amihely nem kell éretségi és ilyen szakosítók vannak (anno ahova álltalánosba jártam ott volt vmi szakács képző vagy mi, azok nem érettségiztek).


Egyébként szerintem kevesünknek toltak bármit is a segge alá, nekem 2 nyugdíjas szülöm van, sima álltalánosba jártam (Dob utca) és felvételiztem gimibe (nyelv tudásom miatt felvettek), küzdöttem az érettségiért és felvételiztem a fősulira, az se volt könnyű de az érettségi lényegesen könnyebb volt.

2010. ápr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
hogy a segg.em alá toltak?!? hajtottak mint a disznót...! mielőtt megszereznénk, mindenki utálja az egész érettségit. utána meg azt mondja, hogy végülis túl lehet rajta esni, még a leghülyébbeket is átrugdossák vhogy.
2010. ápr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves érettségizett felsőbbrendűek! Nem "azok", hanem "ők", mivel a szakácstanulók emberek és nem tárgyak. Na mind1. Nincs érettségim, csak egy alávaló szakmám, mégsem érzem magam műveletlenebbnek, mint mások. Ha valakit úgy kell átrugdosni, nem hiszem, hogy többet tud az Érettségi után, mint az, akinek van egy alapműveltsége és rengeteget olvasott, mert ÉRDEKLI. Amúgy 2 nyelvet beszélek a magyaron kívül, az egyiket felső, a másikat alapfokon.

Fogok írni méltányossági kérelmet az minisztériumba. Ha lesz időm és pénzem /az iskolában töltött idő a munka rovására megy ugyanis, kvázi nem tudom etetni a gyerekeimet/ kijárom az iskolát és leteszem az érettségit, valószínűleg a kisujjamból kiráznám:-)

Amúgy köszönöm a biztató szavakat, ha esetleg egy hasonló alantas személy, mint én, ért már el e téren bármi előrelépést, légyszi írjon!

2010. ápr. 9. 23:38
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát te hülye vagy ember.
2010. ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Te meg biztos érettségizett :-))
2010. ápr. 10. 13:09
 10/16 anonim ***** válasza:

Hogy őszinte legyek te kezdted a vitát, azzal, hogy kinek mit toltak a segge alá. Más sem kapott mindent meg, mindnyájan medolgoztunk érte.


Melleselg "Azok (az emberek /akik/)oda jártak" nyelvtanilag helyes, rejtett alannyal rendelkezik, és nem csak az "Ők oda jártak" mondat helys.


Senki sem nézi le azokat (látod itt sem őket és ez is helyes) akik nem érettségiztek le, de azért azt be kell látni, hogy ez szinte alapvető követelmény manapság, és majdhogynem sértő azt mondani, hogy aki leérettségizett annak a segge alá toltak mindent (mert nem).


Sok sikert az indítványhoz, remélem sikerül, de ha nem van olyan iskola ahol 2 éva latt érettségizhetsz (hátha).


Gratula a 2 nyelvvizsgádhoz, az sok munka, én most próbálkozom a német középpel (az angol felső és a japán alap mellé).


Totál off de nem inkább érettségizni kellett volna és csak aztán családot alapítani (főleg ha csak úgy kirázod a kisújjadból?, Nekem pl arra sem volt időm, hogy barátaim legyenek, nemhogy egy komoly kapcsolatom meg gyerek O.o)

2010. ápr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!