Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem lesz olyan jó az emelt...

Ha nem lesz olyan jó az emelt érettségim %-a, de az 50 pontot megkapom, következő évben középszinten érettségizek belőle, akkor a jobb %-ot + 50 pontot számolják?

Figyelt kérdés

Abból indulok ki, hogy amíg el nem törölték az előrehozott érettségik nagy részét, sokan csináltak előrehozott érettségit középszinten nagyon jó %-kal, aztán csináltak egy emeltet következő évben, aminek nem lett olyan jó a %-a, viszont annyit elértek, hogy az 50 pontot megkapják, így a közép százalékát számolták be és az 50 pluszt is megkapták.


Ez fordítva lehetséges-e? Idén érettségizem, államihoz kb 460 pont kellene, két emeltet csinálok. A töri emeltemet nem hiszem, hogy meg tudnám írni a szükséges 75-80%-ra, szerintem az államiról le fogok csúszni. (A hozott pontjaim maximálisak)

Arra gondoltam, hogy elkezdeném fizetősön az egyetemet, és tennék pl töriből egy középszintű érettségit következő évben, majd újra felvételiznék az egyetemre, felvennének államira, az egyetem pedig szépen elismerné a teljesített évemet és folytathatnám államin.

Lehetséges-e igy



2016. ápr. 25. 08:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A plusz 50 pontot csak az emelt szintűnél kapod meg. Olyan nincs hogy a középet számoltatod meg még mellé megkapod az 50 pontot is.
2016. ápr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz túl jó az emelt szintűd,akkor abból menj még egyszer (bár annak értelme nincs)
2016. ápr. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Abból indulok ki, hogy amíg el nem törölték az előrehozott érettségik nagy részét, sokan csináltak előrehozott érettségit középszinten nagyon jó %-kal, aztán csináltak egy emeltet következő évben, aminek nem lett olyan jó a %-a, viszont annyit elértek, hogy az 50 pontot megkapják, így a közép százalékát számolták be és az 50 pluszt is megkapták."


Ilyen sosem volt. Ha valaki így csinálja, akkor van neki 2 érettségi eredménye 2 különböző szinten. Így a középszintű eredményében már biztos lehet, és nem annyira stresszes, hogy esetleg teljesen elrontja az emeltet, és ezzel a felvételijét.


Példa: van egy 85%-os középszintűm. Csinálok ezután egy emeltet ugyanabból a tárgyból, de az nagyon rosszul sikerül, 40%. Ha csak ez az utóbbi eredményem lenne, akkor búcsúzhatnék is a felvételitől, mert ezzel nagyon kevés pontom lenne. Viszont ott van a középszintű, ami még viszonylag tisztességes, egész jó pontom lehet belőle.


De az a kombináció nem játszik, soha nem is játszott, hogy +50 pont, de nem az emelt érettségi eredményéből számolják a pontszámot. Ez teljesen logikátlan lenne.

2016. ápr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik hatalmas tévhitben éltem eddig, de belegondolva tényleg logikátlan lenne. Még akkor mondta ezt nekem az egyik tanárom, amikor megszűntek az előrehozott érettségik. Köszönöm a válaszokat!
2016. ápr. 25. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!