Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jobb lehetne a megélhetésünk...

Jobb lehetne a megélhetésünk külföldön, ha nyelvet édesanyám és öcsém egyáltalán nem tud, én pedig még csak középszinten beszélek angolul?

Figyelt kérdés
Főleg olyan országok jöhetnek szóba ahol angolul beszélnek az emberek.2 dolog miatt szeretnénk meglépni külföldet, mégpedig első lenne a nyelv tanulása, és nem utolsó szempont lenne a megélhetés. Édesanyám, mint fodrász, kéz és lábápolás szakmájával el tudna-e helyezkedni? Ha úgy mennénk ki tegyük fel Amerikába, hogy nincs szállásunk, egy nagyobb városban találnánk-e? Ha lehet, akkor elsősorban olyanok írjanak kommenteket, akik kint élnek, vagy több ideig éltek kint. Köszönöm. :)
2009. júl. 24. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Amerikáról nem tudok mit írni,de Angliáról igen.Én pár éve Angliában élek,és látom,hogy mi zajlik itt a szigeten..Anyukád szakmája(fodrász) az nagyon jó.Jól lehet vele keresni hisz itt kint nagyon drága mulatság elmenni a fodrászhoz...Egy női fodrász egy hajvágásért elkér 60-70 fontot is..Nekem ez már elég drága..(1font=320 forint)Szóval ez nem rossz fizetség...DE! nem tud angolul,és ez nagy baj! mert ha nem érti,hogy mi a kívánsága a vendégnek akkor hogy dolgozik? Vagy hogy veszi meg a kellékeket? Nem tudom,hogy otthon van-e ilyen lehetőség,de sok fodrász házhoz megy...Ez nekik jobban megéri mert a helyiség bérlése nem olcsó...felhívják telefonon,megbeszélik,hogy hova kell menni,mit kell csinálnia,és mennyiért vállalja...Nyelvtudás nélkül evvel sem fog boldogulni anyukád!Esetleg megcsinálhatja azt is,hogy kijön Angliába ,bérel egy szobát,és elkezd dolgozni csak magyaroknak(pl:ahol én élek sajnos nincs magyar fodrász)Itt csak az a gond,hogy nem egyedül jönne,hanem ahogy írtad hárman...3 embernek nagyobb helyiség kell(vagyis 3 ágyas),több ennivaló...Több lenne így a kiadásotok mint amennyi a bevétel lenne...Írtad,hogy te középszinten beszélsz angolul.Ha ez azt jelenti,hogy tudsz beszélgetni,megérted mit mondanak akkor te találhatsz munkát..(housekeeper meló itt pl van)De az öcséd sajnos nyelvtudás nélkül nem fog munkát találni...Még a mekiben is elvárnak bizonyos fokú angolt...Mint írtam Amerikáról nem tudok mit írni,de ott szerintem még nehezebb lehet,mert ha valahol ott a legnagyobb a válság..Nagyobb mint itt Angliában...
2009. júl. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amerikába nem mehettek csa úgy.Vagy túristaként mentek ki,és három hónapig maradhattok,de lehet,hogy be sem engednek az országba.

Ha mégis kijuttok,és ott akartok maradni,lakást hol keresnétek és miből fizetnétek a bérleti díjat meg a megélhetéseteket?Ha van ismerős,aki közvetítéssel foglalkozik,akkor feketén kintmaradhattok,és kaphattok takarítói,bébiszitteri munkát,vagy öreb betegekre vigyázhattok valameddig.Ha elküldenek,akkor kereshettek másik családot És nem a legkönnyebb a munka és a családokhoz is alkalmazkodni kell..A lakást akkor is nektek kellene megoldanotok.És ha feketén maradtok kint,ha hazajöttök,többé nem mehettek vissza.Ott sem olyan könnyű az élet,mint itthon elképzelik.Ismerőseimtől tudom ezeket.

2009. júl. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amerikában igen komolyan veszik a fekete munka büntetését, van ismerös, aki lebukott és büntetésként igen sokat kellet fizetnie és még le is csukták egy évre. Azonkivül feketén nincs betegbiztositás se.

Legálisan meg nem igen lehet munkavállalási engedélyt kapni, és megélni se olyan könnyü, mint ahogy sokan gondolják.

Nyelvtudás nélkül semmi esélyetek valami elfogadhatót kapni.

2009. júl. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat, sokat segítettetek. Természetesen nem 'feketén' szeretnénk kint lenni.. Egyébként Anglia közelebb is van, szóval mindenhogy jobb lenne mint Amerika, ha arra kerül a sor, hogy (ha már az angollal se lenne gond) kimegyünk.
2009. júl. 24. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!