Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem váltási teendők?

Gidajappy kérdése:

Egyetem váltási teendők?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek! Nagy kérdéssel fordulok hozzátok! Én 2015 szeptemberében kezdtem el egy Felsőoktatási Szakképzést, Budapesten, Gazdaságiinformatikus szakon. 1 éve vagyok itt, és úgy érzem pályát tévesztettem, már tudom, mi az,amit tanulni illetve csinálni akarok a jövőben. Ezért adtam be, egy másik felsőoktatási szakképzésre jelentkezést idén, szülővárosomba. Az ottani egyetem illetékesével konzultáltam, aki azt mondta, hogy akkor nem újra kell jelentkeznem, egyébként Kereskedelem és Marketing szak, hanem áthelyezési kérelmet kell beadnom. Nos a kérdésem a következő lenne. Van egy pont a nyomtatványban,hogy ugyan arra a képzési területre lehet beadni. Ez pontosan mit jelent? Ugyan úgy felsőoktatási szakképzésre adhatom be? Vagy hogy a két tárgy területe? Honnan tudhatom hogy ez a 2 szak, amin vagyok és amin akarok lenni, hasonlóak e? Ha a beadás megtörtént, mit vizsgálnak elbíráláskor? Csak mert nyilván nem kitűnő eredményeim fényében akarom itt hagyni eme iskolát.. :D és úgy sac/kb mennyi idő ez az elbírálás? Jah, 2016 szeptemberében szeretném elkezdni! Várom a válaszokat!

2016. ápr. 26. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Most fizetősre jársz vagy államisra?
2016. ápr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Államira!
2016. ápr. 26. 18:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Képzési terület: gazdasági és informatikai ez esetben. Vagyis nem azonosak.

Az átvétel szabályait az átvevő intézmény határozza meg.

2016. ápr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Írtam privátot, de egyébként amire jelentkeztem az meg Gazdaságtudományi kar! :)
2016. ápr. 26. 18:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges privátot írni. Hogy milyen képzési területhez tartozik egy képzés, az központilag van meghatározva szakonként. Ezt a felvi.hu-n megnézheted bármelyik intézmény képzési kínálatánál. Mint írtam ,a két szak esetében ez nem azonos. Hogy ez most kizáró ok a szakváltásra, arról az átvevő intézmény tud nyilatkozni, ahogy minden más feltételről.
2016. ápr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem, mert ha államisra akarsz járni továbbra is, akkor ez csak úgy lehetséges ha újra felvételizel. Fizetősre még lesz lehetőség jelentkezni a pótfelvételinél, de az nem államis. Így csak jövő szeptemberben tudsz kezdeni, ha újra felvételizel. Átvétel szerintem nem fog menni, mert más képzési terület, az első az informatik aképzési terület, a másik gazdasági szakterület, ami különbözik. De igazából menj be, vagy e-mailban kérdezd meg az új intézményt, hogy mik az átvétel szabályai náluk, és a te esetedben lehetséges-e az átvétel. Azt válaszolnak. Jövő szeptemberig meg két passzív félévre tudsz menni, ha nem akarod a mostani folytatni és ha nem tudnak átvenni. Ha átvennének, aminek szerintem a képzési területek különbözősége miatt nincs realitása, akkor is csak fizetősre fognak átvenni szerintem. Ezért az újra felvételi jobb. Esetleg addig elkezdhetsz egy okj-s képzést vagy passzívon diákszövetkezetben dolgozol.
2016. ápr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A tanulmányi hivatalt, vagy osztályt keresd az adott egyetemnél, ők adnak pontos infót.
2016. ápr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!