Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha gyógyszergyárban szeretnék...

Ha gyógyszergyárban szeretnék dolgozni, és nem gyógyszertárban, akkor melyik gyógyszerészkarra menjek?

Figyelt kérdés

Az SZTE-ről és a Semmelweisről nagyon jókat hallottam. Melyik egyetemre menjek, hogy aztán el tudjak helyezkedni egy gyógyszergyárban?


Köszönöm a válaszokat!



2016. ápr. 30. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Egyik barátom kémia alapszakot végez vegyész szakiránnyal. gyógyszergyárban dolgozik. Nem tudom, hogy a gyógyszerész dolgozik-e gyógyszergyárban, bár valószínűsítem, hogy igen, de vegyész, vegyészmérnökök is dolgoznak ott.
2016. ápr. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, de én gyógyszerész szakra megyek. De köszönöm a válaszodat :)
2016. ápr. 30. 22:35
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Ja, jó, bocsánat :)

SOTE-nak nagyobb a neve, csak ennyit tudok hozzáfűzni.

2016. ápr. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Tévedés! Gyógyszerészetet illetően a SZTE-GYTK-n van a legszínvonalasabb képzés, főleg a gyógyszer-technológia terén, sokszor előnyt jelent a szegedi diploma. Hozzáteszem, hogy csak Szegeden oktatják kötelező jelleggel a biotchnológiát, melynek nagy jövője lesz. Egyébként mindegy hol sajátítod el a szakmát. Nekem felsőbb éves hallgatók azt mondták, hogy akkor van jó esélyed gyógyszergyárba kerülni, ha PhD képzést is elvégzel (esetleg szakgyógyszerészképzést is).

Ha van kérdésed írj, nyugodtan privátot.


- egy szegedi gyógyszerészhallgató

2016. ápr. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Én vegyész vagyok és gyógyszergyárban dolgoztam. Az én tapasztalatom az, hogy a vegyész, vegyészmérnök és biomérnök dolgozik az analitikai és fejlesztési területen, a gyógyszerész pedig rendszerint a minőségbiztosításban (valljuk be, sokuk nem túl jó a laborban). Attól függ tehát, hogy mit szeretnél. Egyetemi téren pedig én is inkább a SZTE-t ajánlanám a kettő közül. Ott a vegyész képzésről is nagyon jókat hallottam.
2016. máj. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm az eddigi válaszokat, várom a további véleményeket! :)
2016. máj. 1. 16:58
 7/8 aválaszolókirály ***** válasza:

Szia!

Én tavaly voltam gyógyszergyár-látogatáson ott elhangzott pár érdekes infó. Tudom, hogy te gyógyszerész szakra szeretnél menni de szerintem ezt gondold át; ugyanis egy gyógyszergyárban leginkább tényleg a vegyészmérnököket keresik! Azzal biztos az elhelyezkedés, az kell leginkább. Viszont, ha a gyógyszerész képzésnél maradsz(ami ugyanúgy hatalmas tudást igényel) a SOTE és az SZTE a két legnívósabb és szerintem a kettő közötti különbség nem olyan számottevő(van aki erre esküszik, van aki arra) de érdemes lehet a tőled távolabbit kipróbálni, így legalább kicsit környezetváltozáson mész keresztül és megismered a helyi rendszert és még ott is alakítasz ki kapcsolatokat ;) Ergo ha a helyedben lennék akkor Budapestiként a Szegedit, Szegediként pedig a Budapestit választanám.

A PhD valóban fontos lehet és nagy segítség is, de előtte nyilván el kell kezdened dolgozni (mondjuk a gyáradban) mert azért egyből a diploma után keveseknek sikerül.

Szóval mindent bele!

2016. máj. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyos vagy :) Én is a SOTE és az SZTE között vacillálok :)
2016. máj. 2. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!