Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » El lehet helyezkedni ÁOK-s...

El lehet helyezkedni ÁOK-s diplomával gyógyszergyárban is?

Figyelt kérdés
Ha ÁOK diploma után nem szeretnék gyógyítani, hanem inkább PhD-re megyek, akkor esetleg ezek után el tudok helyezkedni gyógyszergyárban, kutatásban is? Ha igen, milyen munkakörben?

2013. jan. 31. 16:26
1 2
 1/12 bensdorp ***** válasza:

Igen, orvosok is dolgoznak a gyógyszergyárakban. Van, hogy a TDK-t és a PhD-t már a gyárnál végzi az ember (én ilyen gyógyszerészeket ismerek).

A 2 nagy terület, ami orvosként érinthet: kutatás és gyógyszerismertetés.


Kutatói feladatok: klinikai vizsgálatok szervezése, szakmai felügyelete, dokumentáció összeállítása, vizsgálati eredmények értékelése, jelentések készítése, orvosi szakértelmet igénylő témák véleményezése. Sokszor adott szakvizsga az elvárás, illetőleg nyelvtudás. Állatorvosként nem a klinikai vizsgálatokkal, hanem az állatkísérletekkel szerepelnek ugyanezen feladatkörök.


Gyógyszerismertetői feladatok: piacon lévő gyógyszerek ismertetése és promotálása szakorvosok és gyógyszerészek részére (hatás,hatásmechanizmus,alkalmazási mód,előnyök), az adott gyógyszert érintő legfrissebb kutatási eredmények összegyűjtése és interpretálása a felsorolt egészségügyi szakemberek felé, körzeti orvosok + klinikák + kórházak + gyógyszertárak látogatása egy meghatározott földrajzi területen belül. Ehhez B kategóriás jogosítvány elengedhetetlen.

2013. jan. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Engem a prezentálás nem nagyon érdekel, a kutatás meg ahogy olvasom inkább csak amolyan kisegítése a "valódi" gyógyszerkutatóknak (gyógyszerész végzettségűeknek), hiszen nem nagyon nevezhető kutatásnak a véleményezés, meg a klinikai felülvizsgálat a véleményem szerint, vagy rosszul látom?
2013. jan. 31. 20:32
 3/12 bensdorp ***** válasza:

A kutatás szerves része ez is. Mindenkinek más, apró feladata van egy kutatásban. Gyógyszerészként egy gyárban zömmel laborban dolgoznál (gyógyszeranyagokkal, gyógyszerformákkal, különféle laboreszközökkel, műszerekkel és berendezésekkel, preklinikai kutatásokban sejtekkel + sejtpreparátumokkal is dolgoznál). Ezenkívül lehetnél osztályvezetői pozícióban (ekkor irodában töltenéd a napot), illetve lehetsz akár iparjogvédelmi ügyintéző is (ez sem túl szakmai).


A legsokrétűbb feladatkört, a legszabadabb kezet egy egyetemi kutatómunkával kapnád. De ott is ugyanúgy vagy laboros, vagy klinikai része van egy kutatásnak. A hibája, hogy egy egyetemen a források nagyon szűkösek, itt ez határolhatja be az elképzelésidet.


Te milyen munkát képzeltél el magadnak?

2013. jan. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Flector 67 ***** válasza:

Hát elég rosszul látod.

Vagy Te inkább a kísérleti állatokat szeretnéd szúrogatni? Mert az inkább asszisztensi feladatkör.

2013. jan. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát ha gyógyszergyárban, akkor olyan feladatkörben lennék szívesebben, akinek azért több köze van a kutatáshoz, nem csak ellenőrizni mások munkáját, hanem segíteni pl. biológiailag aktiv anyagok kidolgozását stb...

Hallottam, hogy mostanában előszeretettel alkalmaznak genetikusaikat is gyógyszergyárakban, mivel felfedeztek egy új módszert. A részleteket nem ismerem, erről esetleg tud valaki valami konkrétabbat?

2013. jan. 31. 22:02
 6/12 Flector 67 ***** válasza:
Igen a genetikai kutatásban is hatalmas lehetőségek vannak. Igazából te tudod, mi érdekel jobban. Azonban ÁOK-s diplomával tuti el tudsz helyezkedni gyógyszergyárban. Egyébként hanyad éves vagy?
2013. jan. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 bensdorp ***** válasza:

Ha molekulát szeretnél szintetizálni, vegyésznek kell lenned.

Ha meg szeretnéd vizsgálni a rendelkezésre álló molekulákat mindenféle szempontból, gyógyszerésznek vagy vegyészmérnöknek, egyes folyamatokhoz biomérnöknek, biológusnak, kémikusnak kell lenned.

Ha a laborban már agyonvizsgált vegyületeket szeretnéd kipróbálni állatokon, állatorvosnak kell lenned.

Ha az állatokon is megvizsgált vegyületeket szeretnéd használható formába varázsolni, leginkább gyógyszerésznek kell lenned, vagy vegyészmérnöknek.

Ha a kész gyógyszerformákat szeretnéd embereken vizsgálni, orvosnak vagy gyógyszerésznek kell lenned.


Nem EGY új módszert fedeztek fel a genetikában, hanem egyre inkább feltárják a humán genomot, egyre többféleképp tudják vizsgálni a gének működését, illetve beleszólni abba. A farmakogenetika tudománya most van felnövekvőben, hatalmas a jövője.

2013. jan. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Még sehány éves nem vagyok, jövőhónapban kell beadnom a jelentkezésemet, még nem tudom pontosan hova lenne érdemes beadni a jelentkezésemet, így gondoltam a lehetőségeket számba veszem, mivel a legkülönfélébb kutatások érdekelnek ugyan, de sajnos csak iparban dolgozó kutatóként lehet megélni, pl gyógyszerészeti. Egyébként inkább bioszos vagyok, mint kémiás, legtöbb tanárom is ÁOKt ajánlotta. Persze nem ragaszkodom a gyógyszeriparhoz, csak olyan szakot szeretnék elvégezni, amiből meg lehet élni, érdekel is, azaz emberrel kapcsolatos kutatásban szeretnék részt venni, viszont az egyetemi kutatásokból sajnos nem lehet megélni, állandóan pályázni kell, nem egy biztos állás...
2013. jan. 31. 22:41
 9/12 Flector 67 ***** válasza:
Ezeket nem tudom milyen forrásból hallottad. Elég jól megélnek. Meg valahol el is kell kezdeni, nem fognak kapálózni a nagy gyógyszergyárak és frissen végzett medikusért.
2013. febr. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Még egy utolsó kérdésem lenne: tehát akkor miben tér el egy ÁOK-s végzettségű és egy GYTK-s végzettségű feladatköre egy gyógyszergyárban?

Köszi a segítséget. :)

2013. febr. 4. 00:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!