Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar érettségi - érvelés...

Magyar érettségi - érvelés vagy műelemzés? Miből készüljek utóbbira?

Figyelt kérdés

Műelemzésben csak novella fordulhat elő, vagy vers is?


Az érvelésről sokat hallom, hogy nem célszerű elsődlegesen arra készülni. Mi a gond az érveléssel?


Műelemzéshez miből készültök? (Magántanuló voltam gimnázium alatt, a tanár pedig nem túl segítőkész.)


Jó fogalmazó készséggel, különösebb felkészülés nélkül is bele lehet vágni? Az irodalmi lexikális tudással hadilábon állok.


Első sorban műelemzésre (jobban novellaelemzésre) készülök, próbálok internetes anyag alapján pár szempontra emlékezni, azon kívül meg majd a megérzéseimre bízom.



2016. máj. 1. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Az érveléssel az a baj, hogy az állításaidat irodalmi példákkal kell igazolnod, tehát ha az irodalm lexikális tudással bajod van, akkor semmiképp se válaszd az érvelést.
2016. máj. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Ezen én is gondolkoztam...


Valahogy majd lesz :)

2016. máj. 1. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!