Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Műelemzés az érettségin....

Műelemzés az érettségin. Ajánlott azt választani? Tanácsok?! Melyik miért jó

Figyelt kérdés

Még nem döntöttem el, hogy mit fogok választani a holnapi érettségin; érvelés-műelemzés-összehasonlítás. Kérlek segítsetek, hogy hogy álljak neki, mit írhatnék, ha esetleg a műelemzést választom (vagy bármelyik másikat). Utolsó nap, utolsó percek, tanácsokat, tippeket, ötleteket, pár jó szót szívesen fogadok.

Köszönöm! :)

18L



2013. máj. 5. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem is nagyon tudod eldönteni addig,

míg nem láttad a feladatokat

Majd holnap eldöntöd

2013. máj. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Eddig melyiket szeretted?

Vagy melyik ment jól

2013. máj. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én az összehasonlítást választottam. A műelemzés nem ment jól, az érvelénél meg nem tudtam volna sokat írni. Az összehasonlításnál meg rengeteget lehet írni, mindent össze lehet hasonlítani: a szerzőt, életét, keletkezési körülményt, cím, műfaj, hosszúság, tartalom, miről szól, mit üzen, milyen érzéseket kelt stb stb.

80%-os lett.

De majd ha ott leszel, könnyebb lesz döntened. Azt válaszd, ami a legjobban megy, legtöbbet tudnál írni róla (nem rizsázást).

Sok sikert:)

2013. máj. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hülyeség, hogy semmiképp nem lehet előre választani. Én tudom, hogy mindenképp az összehasonlítót fogom választani, akármilyen verset kapok, tudok róla rizsázni, mindig 4-es 5-ös összehasonlítókat írtam. Érvelni pl nem tudok, sosem csináltam még, nem hinném, hogy az érettségin kéne elkezdeni. :D Műelemzés meg sanszos, hogy novella lesz, az sem megy igazán.
2013. máj. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tény, hogy az érvelés a legkönnyebb, min.2 "mű"példát nem nehéz előhozni, hacsak nem vagy teljesen gyökér, összehasonlítás a legnehezebb, novellaelemzés kb. 2. helyen, én abban a stresszben tuti nem lettem volna képes elolvasni 6-7 oldalt
2013. máj. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja és nagyon fontos hogy mindegyiket nézd meg aztán döntsd el, ne izguljatok:)
2013. máj. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül a novellaelemzést választottam és szerintem egész jó lett:) Köszönöm a válaszaitokat!
2013. máj. 11. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!