Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell a reál beállítottsá...

Miért kell a reál beállítottságú embereknek megnehezíteni az érettségijét?

Figyelt kérdés

Teszem azt én idén érettségizek emelt szinten kémiából és biológiából, de mellette ugyanúgy kell a négy kötelező tantárgyból.

Más, aki meg humánon akar továbbmenni válazst 1 tantárgyat és kész mert a legtöbb helyen a történelem magyar az felvételi tantárgy és mindenki ezekre hajt...


Ha ezeket összeadjuk akkor én 6 tárgyból érettségizek míg másnak 5 is elég, Nekem se a pontokban sem sehol nem fog számítani a magyar érettésgi például. De akor meg minek kell letennem, így csak az energiát viszi el a fontosabb tárgyaktól.

(Szerintem)


2010. ápr. 8. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel a humánosok meg mondhatnák, hogy nekik miért kell matekból érettségizni, ha nem lesz rá szükségük. Azért, mert az érettségi nem csak a felvételihez kell, hanem azt jelenti, hogy van egy bizonyos alap műveltséged, valameilyen szinten összegzi azt, hogy te elvégezted a középiskolát.
2010. ápr. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen mit gondolsz, mi lesz? Én inkább érettségiznék most, mint megírnék egy-egy vizsgát, ahol a legjobb jegy 2es. Azt mondom erre, hogy aki nem tud olyan tárgyat teljesíteni, amihez nem ért annyira, akkor ne menjen egyetmre, mert elvérzik...
2010. ápr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen szakos is leszel, magyarra mindig szükséged lesz. Persze nem az írókra, költőkre, versekre gondolok, hanem a logikus fogalmazásra, meggyőző érvelésre, helyesírásra.
2010. ápr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem se a pontokban sem sehol nem fog számítani a magyar érettésgi például. De akor meg minek kell letennem, így csak az energiát viszi el a fontosabb tárgyaktól. "


Ha nem számít,akkor max.nem készülsz rá túl sokat.Azért kell,mert azért ne legyél már gyógyszerészként se totál hülye ahhoz sem.Amúgy meg 20% az átmenés határa,azaz 30 pont a 150-ből. Ez tényleg,de tényleg 0 felkészüléssel is teljesíthető.Na jó,egyszer átolvasol valami osztálytárstól kért,vagy netről letöltött vázlatot.A szövegértésben mondjuk elérsz 15 pontot a 40-ből,a szövegalkotásban mondjuk érvelésből 10-et,a 60-ból,a szóbelinél,amihez kell lexika is...Bakker 10%-ot csak elérsz ott is,ha csak azt tudod,hogy egyáltalán miről van szó...Én is valószínűleg gyógyszerésznek megyek,duplázással,de azért magyarból,meg töriből is legalább egy gyenge négyeset szeretnék,azért kell némi műveltség is,különben meg a magyar középszintű érettségi inkább készségeket mér.

2010. ápr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem azzal van a bajom, hogy tanulni kell, hanem hogy értességizni belőle... Azt meg nem tehetem meg hogy lesz 2-es aztán jólvan...

2 100%-os emelt szintű érettségi melett is azt hallgatnám a családtól hogy bezzeg a magyar csak 3-as lett...

Mindenkibe az van beleégetve gyakorlatilag hogy a 4 alaptárgy dönti el az életed...

2010. ápr. 8. 11:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez kb. minden érettségizőnek megfordul a fejében, aztán ki mennyi nyavajog érte. Azért van így, MERT. Az életben sem lesz minden úgy, ahogy akarod. Plusz a küözépszintű érettségik kb. nevetségesek, ha a 4 év alatt hajlandó voltál odafigyleni valamennyire órán, kicsit készülsz is rájuk, tök egyszerűen meg lehet írni. Magyarhoz ha hülye vay, írod az érvelést, lám máris elég 1 dolgot tudni, ha szövegérteni nem tudsz, ott rég probléma van. Töriből átlapozod a 4 év anyagát 2 nap alatt, ott lesz majd az atlasz is, egyáltalán nem egetrengető, én is összehoztam 70% fölé, pedig rühelltem az egész gimi alatt, mert száraz. Matek, közép, ugyan nem már, egy vicc. A nyelv meg hát, az kell.
2010. ápr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 3 éve, amikor érettségiztem, pont ugyanerre gondoltam mint Te, mellesleg én is emelten mentem biológiából és kémiából is. Annak idején teljesen ki voltam akadva, hogy nekem 6db érettségim van, míg a humánosoknak csak 4 (mert a földrajzból már 2. végén leérettségiztek!). És hab a tortán, hogy a magyarra és törire sose lesz szükség az életemben. Egyedül az vigasztalt, hogy mindenkinek, akik odamennek ahová én, szintén le kell tudniuk ezt a a két "nyűgöt", valamint az, hogy az egyetem után reál pályán 100x könnyebb lesz elhelyezkedni, mint humánon. Amúgy a humánosoknak az egyetem gyakorlatilag bulihelyszín egy komolyabb reálos karhoz képest, így egyetem alatt is csak "irigykedni" fogsz rájuk, mert nekik szorgalmi időszakban szinte semmi dolguk, és egy vizsgájuk könnyebb, mint neked egy leendő Zh... (Tudom, hogy emiatt egyesek sértve fogják magukat érezni, de komolyan nem bántásból írtam ezeket).


Én sem értem, hogy a 4+1 érettségi tárgyban miért van 3 humán... Szerintem, ez eléggé veszélyes, mert így gyakorlatilag a középiskolai rendszer mindenkit az amúgy is túlontúl telített humán pályákra irányít, így gyakorlatilag tömeges munkanélküli képzés folyik, mely rengeteg pénzt felemészt a kasszából, arról nem is szólva, hogy jogosan érezhetik magukat becsapva azok, akik becsületesen végigtanulták a gimit és egyetemet humán irányon, és utána pedig nem kapnak állást.


De a fenti "nagyokosok" biztos jobban tudják, elvégre alsóban is eltörölték a buktatást, a tanárok kezéből minden eszközt elvettek, így egyes helyeken már analfabéták érkeznek a felső tagozatba...

2010. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, az hogy nem lehet buktatni nem tudom végül is miért lett bevezetve, vagy mi haszna van?
2010. ápr. 8. 14:45
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nem azzal van a bajom, hogy tanulni kell, hanem hogy értességizni belőle... Azt meg nem tehetem meg hogy lesz 2-es aztán jólvan...

2 100%-os emelt szintű érettségi melett is azt hallgatnám a családtól hogy bezzeg a magyar csak 3-as lett...

Mindenkibe az van beleégetve gyakorlatilag hogy a 4 alaptárgy dönti el az életed..."


Cseszd meg döntsd már el TE(nem a szüleid),hogy ez így van-e,vagy sem.Egyetemre kétféleképpen lehet bekerülni:"hozott" és "szerzett" pontok összegzésével,vagy utóbbi duplázásával.Ha utóbbi taktikát választod,akkor megteheted akár azt is,hogy "hogy lesz 2-es aztán jólvan..."De viszonylag kevés tanulással is valószínűbb,hogy legalább 3-as lesz.De ha a két felvételi tárgy(mondjuk biosz,kémia)emelt 90% körül lesz,akkor akkor is felvesznek orvosira,ha magyarból,töriből épp átcsúsztál.De jó szövegértési készségre,és egy épkézláb szöveg megírásának képességére egy orvosnak is szüksége van,márpedig egy erős hármas,gyenge négyes ezekből is megvan az érettségin,ha a szóbelin is megvan 10%.Annyi meg legyen már meg b@kker,némi műveltség sem árt.Az idegen nyelvre meg MINDENKINEK szüksége van,szakmától függetlenül,úgyhogy igenis legyen kötelező az érettségin.

2010. ápr. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kémiára Fizikára és Biológiára nincs mindenkinek szüksége :D

Ha az utóbbiból kötelező lenne az érettségi drasztikusan csökkenne a kérdések száma :D

Ezt csak viccből írtam, de valóságalapja is lehet...

2010. ápr. 9. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!