Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megirtam az érettségit, és...

Megirtam az érettségit, és utána buktatnak meg?

Figyelt kérdés

Tegnap megírtam a magyar érettségit, ami nem mellesleg nagyon jól is ment, és ma, a matek érettségin is túl, az osztályfőnököm az osztálytársammal üzente meg, hogy a magyar érettségim ÉRVÉNYTELEN mert megbuktattak magyarból.


Nekem senki nem szólt, hogy 1esre zártak le magyarból, ráadásul az érettségin ott volt a magyar tanárom is, látott is engem és akkor sem szólt hogy maga mit keres itt, nem írhatja meg!


Ráadásul az e-naplóban feketén-fehéren ott áll hogy 2,5 az átlagom magyarból, 3db jegyem van egy kettes egy hármas és egy egyes.


Írtam az osztályfőnökömnek hogy ez mégis mi a faasz, hogy felkelek hajnalban, órákon át elemzem a hülye novellákat, odafigyeléssel meg minden, aláírják meg pecsételik és borítékolják az érettségim MAJD MÁSNAP kitalálják hogy megbuktam???


Ő erre azt mondta hogy már április huszon valahanyadikán megbuktatott a tanár és már megírták a bizonyitványt, csak az ő "tájékoztatási papírján" (ezt ő írta) nem szerepelt a bukásom így nem látta.


Ilyet tehetnek velem? 3 jeggyel, 2.5ős átlaggal és egy megírt érettségivel megbuktatnak? Ráadásul az egész osztályból csak én bukok magyarból, pedig a többiek alapvető helyesírási szabályokkal sincsenek tisztában. Nagyon úgy érzem ez vagy valami baki volt amit nincs kedvük bevallani és javítani, vagy egy ellenem irányuló undorító merénylet.



2016. máj. 3. 16:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről sem hallottam még. Menjél az igazgatóhoz és kérdezd meg, ugyanis ha akkor megbuktatott, akkor ezt most meg sem írhattad volna.
2016. máj. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

csak jó lenne ha mielőtt az igazgatóhoz vagy bárki máshoz fordulnék az adott iskolában, előtte megtudnám hogy nekem van -e igazam illetve hogy mik a "jogaim"

Mert az osztályfőnököm is megpróbált lyukat beszélni a hasamba..

2016. máj. 3. 17:14
 3/31 A kérdező kommentje:
ja, egyébként esti suliba járok. ha ez jelent valamit
2016. máj. 3. 17:18
 4/31 anonim ***** válasza:
40%
Dehát a bizonyítványodat megkaptad a ballagáson.. abban mi volt?
2016. máj. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
29%
Ja, semmi, estis vagy.
2016. máj. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem kóser, majd később utánanézek, csak most menni kell. Több sebből vérzik a dolog.
2016. máj. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
nem volt ballagás. Hétfőn írtuk az érettségit magyarból, 12ig tartott, de ha előbb kész lettél, mehettél. Én kész lettem fél 12re és haza mentem. Utána osztották a bizonyítványt.
2016. máj. 3. 17:38
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Na várjál, én úgy tudom, hogy a bizonyítványt akkor adják oda amikor az érettségi bizonyítványt is (júniusba). Legalábbis 2012-be még én akkor kaptam meg.
2016. máj. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nagyon nem stimmel. Az e-napló képernyőmentését mindenesetre tedd el, írj egy papírt 2 tanúval, hogy a mai napon ez látható. Képesek utólag okiratot hamisítani. Ebből még per is lehet. Vagy az osztályfőnököd kavar valamit.

Egyébként ha nem mehettél volna érettségire, akkor a megkezdett érettségi valóban érvénytelen, tehát nem legalizálja a megírás ténye, de itt a bukás megkérdőjelezhető. Bizonyítványt nem kaptál? És mi van a mai érettségivel? Mindenképp írj a fejleményekről.

2016. máj. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Hétfőn, a magyar érettségi után osztották ki a biziket de mivel én nem voltam ott, én nem kaptam meg. Bár ma sem kaptam meg, pedig ott volt az osztályfőnök..
2016. máj. 3. 17:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!