Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek tényleg rossz az...

Szerintetek tényleg rossz az Inczedy Nyíregyházán? (Kereskedelem és marketing) LENT!

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják milyen rossz, de a tesom is oda jár és hiába mondják h rossz nem kell tanulni kb olyan mint biribe a Danko, nem így van mert igen is kell tanulniuk. Már most úgy írják a felmeroket mintha eretsegiznenek és elég sokat kell is tanulniuk. Ez a Szakiskola nem jó szerintünk se, de a szakközép az jo;! Mármint a gépészet, kereskedelem, informatika. Ugyan úgy kell tanulni mint máshol. Nagykallobam sem jobb a Koranyi. Innen megyek el. 8. Osztályból. Utálom a tanárokat, a legtöbb szemét! Kemian is minden órán írtunk és nem bírta felfogni a tanár h nem értsük pedig tanultunk! Az osztály legjobb tanulója sem értette. A magyartanár is rossz mert előző évben hetedikben alig vettünk valamit. És a mostani tanár még minket hibáztat.

2016. máj. 5. 07:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is rossz..Legalábbis a hírneve eléggé a béka feneke alá került a barátaival együtt..

Általános iskolába pedig magyarból nem sok anyag van, mi nekünk jól el volt osztva minden így nem sok volt az anyag de azt mindig jól leadták.

Az Inczédybe mennél tovább? Ha már kereskedelem és marketing, akkor inkább sipkay.

2016. máj. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A Dankó az a legalja ez egyértelmű, de az nem is ezért lett anno létrehozva. Neki az ottani rossz körülmények között élő(HHH) populációt kell(et) papírokkal lefednie.

A régi 110es meg tényleg a legrosszabb a városban, habár a negatív előítéletét a szakiskolai, azon belül is az építőipari "részével" szerezte ki magának (rengeteg verekedés, késelés, rablásban vettek részt az ott tanulók, és ez a szinte mindennapi rendőri intézkedés sorozat negatív reklámot eredményezte- bár ez mára már mérsékelődött). A szakközép iskola az ezerszer jobb, de minőségileg még mindig alacsony szintet produkál. Ha ez a város lenne, ezzel a szakpárral, akkor a Sipkay lenne a jó választás,de hozzáteszem, hogy az, az országban lévő egyéb iskolákkal nem tud versenyezni, de itt lokálisan ő lesz a legjobb.

A kállói Korányiban az általános tagozat az vicc. Oda ne menjél, tényleg értelmetlen. A dráma tagozat, bár nagy eséllyel megtanít érvényesülni az életben, de nem add szakmát, és a színész pálya az csak illúzió keltés.

Ott csak a két tannyelvű/ angol-informatika képzés az ami még mindig jó, hiszen több anyanyelvű tanárt is foglalkoztatnak (bár a géppark az övön aluli). DE! Ugye mint gondolom halottad, vagy olvastál róla, nagy valószínűséggel a görög-katolikus egyház megye átfogja venni az iskolát, és egyházi iskolaként fog tovább működni. Nyilvánvaló, hogy az oda jelentkező évfolyamokat végigfogják vinni, de ez a bejelentés is már nagy bizonytalanságot szült a tanári karban (páran már nézelődnek a lehetőségek után), és ez érződik az ottani hangulaton is. (hogy ennek mi az oka, az sok minden lehet, mindenesetre nem szerencsés nyíregyházától max 20 kilométerre üzemeltetni egy önálló gimnáziumot manapság)

2016. máj. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A Koranyiban tanulok, 6 osztályos gimnáziumba jöttem át. Ez human-real os tagozat. És innen akarok elmenni mert a tanárok nem a legjobbak( van amelyik nagyon is jó, és 4-5os vagyok mert tudd tanítani normalisan, és amelyekből 2es na abból majdnem az egész osztály egy két ember kivételével.) csak azért vennék át mert az iskola rossz! Bevan ázva a kémia előadó, tesinel a lanyoltozo, éssok minden mmég. Azzal csak jólehet ha aátveszik! :) és nem akarnak elmenni a tanárok sem! Csak sok ember olyanokat beszél ami nem igaz, közben még semmit sem tudnak.

Sipkayba nem akarok menni mert két nyelvet kell tanulni! És itt a Koranyi megutaltattak velem a nnémetet! Amugyis angolra jelentkeztem( sok ember még) eés beraktak nemetre. Nagyon nem szeretem. Órán 1-2 feladatot csináltunk, beszélgettünk egész órán koztunk a tanár a leges legjobban. Ott mond vicceket! Még a kiherélt macskajaról beszél, ésmi vagyunk a hhibásak mert h o egészoórán beszél olyanról ami nem a tanulással függ össze. :)

2016. máj. 6. 08:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben jártam a korányiba. Ugyanúgy le volt pusztulva, de mondjuk a tanárokkal nem volt akkor olyan sok gond (maximum diák gond- tudod sokat kell tanulni, nagy az elvárás stb stb).

Egyébként tényleg ennél nehéz rosszabbat elképzelni az állagot tekintve, de azért nem lehetetlen... bár akkor tegyük hozzá, hogy ezt nevezik hegymászó optimizmusnak, akik azt gondolják, hogy ennél már nem lehet rosszabb, és lehet...


"és nem akarnak elmenni a tanárok sem!"

Ugye sokan azt gondolják, hogy így jobb lesz távol a klikktől, de nincsenek konkrét számok a költségvetést tekintve az egyháztól, és nem hangzott az el, hogy hosszabb távon maradnak a tagozatok (egyébként is költségvetésről beszélni úgy, hogy nem is ismerjük a költségvetést, azért elég bátor dolog egy felelős jövőbeli fenntartótól, nem? ez olyan politikai kijelentés).

Persze a klikknél pedig országos ráutalás volt, hogy nem fognak a vidékiek maradni (ugye többek között ekkor lett megfogalmazva egy gimnázium a 30-40 km-es sugarú körben betudja fogadni a diákokat, szóval ezért írtam, hogy nehéz a "kállaiaknak", hiszen nyíregy bőven telíti a könyéket, és a helyi önkormányzat sem dús gazdag).

Nem mindenki veszi ezt szent írásnak, és én sem tenném, mondjuk más menekülési alternatíva nem létezik.


Az biztos, hogy most sok mindenkinek ki van a hócipője, és így könnyű nehéz döntéseket gondatlanul gyorsan hozni.

2016. máj. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az inczedybe mentem tovább tanulni, elsőnek a kereskedelem es marketingre jelentkeztem de ebből logisztika lett mert csak ilyet indítottak. Én örültem neki, sokkal jobb ez a szakma. Es nincs verekedés állandóan, én mióta ott vagyok nem is volt. Mostani néven a szakgimnaziumba nagyon jó amugy, sokkal nagyobb a fegyelem mint pl. a Sipkayban. Es azt más tanárok mondták, akik pl. a Sipkaybol jottek. Mostani néven a szakközép sem a legrosszabb amugy. Igaz nem a legjobb, de nem annyira rossz ahogy elmondják. Ha valaki nem járt/jár oda az ne mondjon róla semmit se, mert nem tud róla semmit. Szakközépbe én se mennék amugy ha fiú lennék, mert azért ott nem tanulnak annyira.

De ez a másik része, akárki akármit mond jó. Mert elég kemény. Egy volt osztálytársam a Sipkayba jár, beszéltem vele es nem tanulnak ennyit mint mi, tudnak puskazni, órán telozni, beszélgetni, enni. Na itt ezeket nem lehet. Csak puskazni pár tanárnal(de az se sok). Jon a tanár kettesével a fal mellett kell sorakozni. Kozlekedesre A4-es lapra 5oldalnyi házi mert az óra első 5percebe páran beszélgettek. Es szakmai tantárgyból. Elég komoly. En sem erre számítottam, azt hittem egy kicsit lightosabb lesz(mint a többi osztálytársam). Már egy ember el is ment, nem bírta. Reméljük nem sokan buknak le majd.

Ezt leírtam, hogy azért ne a hülyeséget hireszteljék ami nem is igaz. Hanem lássák a valóságot több okból is. Aki nem nehéz suliba akár jönni, ahol nem kell tanulni az ne válassza az inczedyt mert csalódni fog. Aki meg szeretne ide jönni, csak azt hiszi nem tanulnak itt és állandóan verekedés van, az meg választhatja nyugodtan mert nem igazak ezek.

Ja es egyik volt tanuló valami hallgatói iskolába ment, a bemutatkozási is egy vizsga volt de ok nem tudták. Csak ő ment egyedül át az első vizsgán. És mikor jottek sorba a vizsgák mindig sikerült neki, es mikor megtudták a többiek h az inczedybe járt nem hitték el neki. Mert hogy azt rossz sulinak mondják. Nem akarom annyira magositani mert azért van ami rossz is hogy a cigit nem tudják megtiltani. Mert a wcbe udvaron is cigiznek. Lányok is náluk van a wc nagy szerepbe. De ha te nem akarsz, akkor úgy se fogsz. Az egy előny is meg hatrany is hogy túl komolyan vesznek mindent a tanárok(pl. Ha nem tesizunk akk 1es és minden harmadik után beiras, 1igazolatlan ora miatt is már osztályfőnöki.) Járjon mindenki utána mielőtt bármelyik sulirol valamit hireszteljék úgy, hogy nem volt bent megnézni milyen vagy nem járt oda. Nekünk a sipkairol egy ott tanító tanár es igazgató helyettes beszélt. Kellemesen csalódtak az inczedybe.

2016. nov. 15. 08:20
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, ha valaki olvasna. A tesin ha nem tesizunk minden alkalommal 1es és beiras, a harmadikra meg szaktanari. És most tőlünk a fél osztály lebukott, nagyon nehéz.
2017. okt. 15. 08:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, határozottan. Sok gyerek bunkó, visszabeszél, fegyelmezetlen, nem érdekli a tanulás, ez a tanárokra is kihat, azért olyanok, amilyenek. Hallatlanul gyenge sok osztály átlaga is, sokakat csak azért engednek át, hogy végre megszabaduljanak tőlük. Minden éven nagyon sokan mennek javítóvizsgázni, de ott is buktatnak rendesen ha kell. Az informatika órák csak a játékról és a filmezésről szólnak, sokszor már a tanár is ráhagyja mindenkire, mert nem lehet bírni sokakkal. Akik valóban jobb képessegűek, sokszor elvesznek és kevesen tanulnak tovább a suliból.
dec. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!