Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Ponthatár-érettségi

Figyelt kérdés
Család mellett gondoltam megpróbálom a régi nagy álmom és jelentkezek egy egyetemi szakra. Sajnos a töri érettségit nagyon elrontottam, így biztosan kevesebb pontom lesz, mint a tavalyi volt azon a szakon. Nem sokkal, kb. 5-10 zel. 440 volt a ponthatár, ha nagyon jó lenne a szóbelim 330-335-öt érhetnék el. Viszont nem tudom megéri-e "güriznem" gyerekek mellett tanulnom, van esély, hogy leviszik a ponthatárt? Eddig ugye lelkes voltam, azt hittem sikerülhet a felvételi, de nekem nagyon nehéz volt ez a töri....így már nem vagyok túl lelkes.
2016. máj. 5. 08:49
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
430-435 pontom lehetne, csak elírtam.
2016. máj. 5. 08:50
 2/20 anonim ***** válasza:
40%

A pothatárokat nem önkényesen emelegetik/csökkentik. A jelentkezők számától és az ő pontjaiktól függ.

Mivel idén eddig úgy tűnik, hogy nevetségesen könnyű az érettségi a korábbi évekhez képest, arra lehet számítani, hogy megemelkednek a ponthatárok.

2016. máj. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Lehet, de a töri emelt nem volt nevetségesen könnyű. :) Köszönöm a választ.
2016. máj. 5. 09:08
 4/20 Papi Gonzales ***** válasza:
76%
esetleg sorrendmódosítás? pótfelvételi?
2016. máj. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként nem akarok kukacoskodni de az a 440 amit írtál egy kicsit erősnek tűnik egy töri szakra vagy legalábbis nem tudom milyen szakra akarsz menni de 440 ponthatár azért elég emberes.
2016. máj. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem töri szak, pszichológia szak, lehet félreérthetően írtam. Hát sajnos én már nem fogok többet felvételizni, kinőttem ebből, ezt az egy félévet szántam rá.Csak azt szeretném eldönteni, tanuljak-e szóbelire, vagy hagyjam...
2016. máj. 5. 09:25
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Államis képzésre mennél, kérdező? Csak mert annak eleve van egy minimum ponthatára 430-440 körül (sajnos nem tudom pontosan, mert engem már nem érint, most fogok diplomázni), ami alá biztosan nem megy a ponthatár idén sem. Ennek nézz utána, mert így kiderülhet, hogy biztosan nem vesznek fel, vagy van még esélyed.

Egyébként a pszichológia képzés nem piskóta, elég komoly feladat, család mellett főleg. Persze nem kivitelezhetetlen, de nagyon sok évnyi tanulást kíván. Mi vele a terved pontosan?

2016. máj. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A minimumot elérném szerintem, az 420. Nekem 430 körül lesz.
2016. máj. 5. 09:47
 9/20 Papi Gonzales ***** válasza:
48%
ha most nem is kerülsz be az eredményed megmarad....lehet jövőre izmosabb érettségi sor lesz alacsonyabb pontokkal!...vagy keresztféléves szak ha van?
2016. máj. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
Ha már eddig tanultál, most már kár lenne félbe hagyni. Még nem is tudhatod a hivatalos eredményed. Ki tudja, hogy javította a tanár, meg fellebbezni is lehet pár pontért. (Nekem anno a központi matekomat mint felvételit ugye kijavították központilag is és mint érettségit a matektanárom is egymástól függetlenül, ugyanazt a dolgozatot, és 15 pont volt a kettő között a különbség:) - szerencsére a felvételi javára) Szóval még ki tudja, mi lesz belőle... Egy-két pont ide vagy oda is sokat számíthat.
2016. máj. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!