Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Ponthatár-érettségi

Figyelt kérdés
Család mellett gondoltam megpróbálom a régi nagy álmom és jelentkezek egy egyetemi szakra. Sajnos a töri érettségit nagyon elrontottam, így biztosan kevesebb pontom lesz, mint a tavalyi volt azon a szakon. Nem sokkal, kb. 5-10 zel. 440 volt a ponthatár, ha nagyon jó lenne a szóbelim 330-335-öt érhetnék el. Viszont nem tudom megéri-e "güriznem" gyerekek mellett tanulnom, van esély, hogy leviszik a ponthatárt? Eddig ugye lelkes voltam, azt hittem sikerülhet a felvételi, de nekem nagyon nehéz volt ez a töri....így már nem vagyok túl lelkes.
2016. máj. 5. 08:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ne haragudj, de nem lehetsz valami elszánt, ha az első nehézségnél a félreállás az első, ami eszedbe jut. Ha fel is vesznek, mi lesz így veled az egyetemen? Ha nem szeded össze magad, kihullasz az első félévben, és csakis a saját hibádból! Hogy engednék át azt, aki el sem megy vizsgázni?
2016. máj. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Elszánt voltam, de mint írtam, nem tudok többször felvételizni.. ez nem egy első nehézség. Ha nem jön össze, nem tudom kijavítani, tehát praktikus szemmel próbálom megközelíteni. Amúgy van már diplomám, tudom milyen a főiskola.....most nem ez a kérdés. próbálok dönteni, hogy van-e értelme egy hónapot végigtanulni, vagy 0 az esély....
2016. máj. 5. 10:35
 13/20 A kérdező kommentje:
De köszönöm. Utánanéztem közben, egyharmadával többen jelentkeztek az idén arra a szakra. Valószínű el fogok menni a szóbeli érettségire, de nem töröm magam össze miatt. Ha már befizettem a pénzt legyen meg....kb ennyi lesz az értelme. :) Köszi mégegyszer mindenkinek.
2016. máj. 5. 10:38
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
De törd össze magad! Nem igaz, hogy nem tudsz egy hónap munkát befektetni, ha tényleg akarod. Ha nem gondolod komolyod a komolyan az álmodat, akkor viszont tényleg nincs értelme, de akkor tanulás nélkül elmenni a szóbelire sincs.
2016. máj. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
:)
2016. máj. 5. 12:00
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még mindig az a kérdésem, hogy mit szeretnél kezdeni a pszichológiával, mert az, hogy utolsó esélyedként még megpróbálod, hátha összejön a régi álmod, nem elég ehhez a hivatáshoz, főleg nem, ha már van másik diplomád.
2016. máj. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
szocped a másik diplomám, elég jól kiegészítené: nagyobb elhelyezkedési esélyek, szakmai fejlődés, ezek a "mihezkezdésre" vonatkozó válaszok.
2016. máj. 5. 12:11
 18/20 anonim ***** válasza:
Akkor ezekszerint nem pszichológus akarsz lenni, hanem a meglévő végzettségedhez akarod ezt pluszként, ugye? Szóval akkor nem akarod elvégezni a rohadt hosszú képzést, csak az alapképzést mondjuk? Ebben az esetben szerintem ne add fel!
2016. máj. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Igen, csak az alapképzést szeretném.
2016. máj. 5. 13:36
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket.
2016. máj. 5. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!