Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Menjek főiskolára vagy maradja...

Menjek főiskolára vagy maradjak okj-s képzésen?

Figyelt kérdés
Kereskedelem-marketinget tanulok. Hogyan döntök jobban, ha továbbmegyek főiskolára vagy ha maradok okj-s képzésen? Ha befejeztem a tanulmányaimat melyikkel találok elöbb munkát?
2010. ápr. 8. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, a legtöbb munkahelyen nem hátrány a diploma... De ha nagyon unod a tanulást, végezz el egy 2 éves okj-s képzést, mert úgy fölösleges fősulira menned, ha nem tanulsz.

Ha szereted azt csinálni, amit tanulsz, akkor viszont érdemes komolyabban foglalkozni vele, és jelentkezni egy fősulira.

2010. ápr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én most pénzügy-számvitelt tanulok. Van prá évfolyam társam akik előtte elvégeztek egy okjést. Hát sokkal jobb nekik. Könnyebben megy nekik az egész plusz néhány tantárgyból még felmentést is kaptak.
2010. ápr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Mi sulinkba is annak megyünk tovább..

De nekünk azt mondta az egyik tanár h a kereskedlmis marketinges témakörbe eléggé til képzés van.. persze azzal legalább Boltba mehetsz eladónak.. Mert mamár anélkül semminek.

2010. ápr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha komolyan gondolod, hogy ezzel szeretnél foglalkozni, mindenképpen főiskola. A diploma az diploma. Soha nem tudhatod mikor lesz rá szükséged, az OKJ-s képzés viszont - szerintem - nem sokat ér, legfeljebb, ha tényleg szakirányú munkahelyet találsz. A diplomával viszont, ha mégis más utat választasz is, többet érhetsz el. Ha van lehetőséged ( idő, pénz, kitartás ) menj főiskolára!

AZ OKJ-s képzések is 2 évedbe kerülnek, akkor már a 3-4 éves főiskola jobban megéri. Hidd el, az én munkahelyem is egy csomó olyan diplomás dolgozik, akinek nem szakirányú a diplomája, mégis a dupláját keresik, mint a szakirányú, de diplomával nem rendelkező többiek.

Sok sikert!

2010. ápr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, sokat segítettetek. Köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 8. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!