Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemrég tudtam meg, hogy...

Nemrég tudtam meg, hogy Lovassy angolra vettek fel. Elsőnek a matekot jelöltem meg, és nagyon szerettem volna bejutni. Át lehet menni matekra, ha csak angolra vettek fel?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nagyon szeretnék Lovassy matekra menni, az volt az álmom, de nem vettek fel. Mit lehet ilyenkor tenni? Van rá mód, hogy angolról matekra átmenjek?

2016. máj. 7. 06:37
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerinted mennyi esély van arra, hogy a Lovassy vezetőségéből valaki éppen a kérdésedet olvassa?
2016. máj. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Nézd a jó oldalát. Legalább felvettek abba a suliba, amit első helyen jelöltél meg. Az angollal úgysem jársz rosszul. (Tudom, ez nézőpont kérdése, de szerintem sokkal jobban jársz vele, mint a matekkal.) Majd felveszed a fakultációt matekból. - Én olyan gimibe jártam, ami híresen erős matekos, de nyelvszakra (mondjuk nekem az is volt az elsődleges cél), de kellett a matek fakt, és mit mondjak, nagyon erős volt az is. Simán felvettek gazdasági szakra (ahova kellett a matek), ha ez az, ami miatt aggódsz! (A matek szakosok az utolsó évben már szinte kizárólag egyetemi matekot tanultak.)


Ha nagyon ragaszkodsz a matekhoz, szerintem két dolgot próbálhatsz meg:

- jövőre újrafelvételizel, de ha felvesznek, vesztesz egy évet (ha egyáltalán ezt manapság meg lehet csinálni. Nekem volt egy osztálytársam, aki így csinálta, de az 15 éve volt.)

- elkezded az angolt, és valamikor tavasszal megkérdezed az igazgatót, jövő ősztől átvenne-e matekra. De akkor meg le leszel maradva (mondjuk nyáron tanulhatnál). És az osztályváltás sem szerencsés, nem csak azért, mert olyan új osztályközösségbe kerülsz, ahol a többiek már összerázódtak, hanem az új tanárok miatt sem.

De én egyiket sem ajánlanám.

Most biztos nem vesznek át, hiszen azért tartották a felvételit, hogy eldőljön, kit hova vesznek fel, és hát eldőlt:(

2016. máj. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
2: tanköteles, szóval valahol mindenképp folytatni kell a tanulmányait. És egyébként is most kezd új osztályt, új közösségben új tanárokkal: mitől lenne olyan borzasztó, ha rövid időn belül osztályt váltana? A tanárok nagy része is valószínűleg ugyanaz lesz.
2016. máj. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok: igen, tudom, hogy tanköteles:), tudok olvasni:)

Nem is úgy gondoltam, hogy kihagy egy évet és újrafelvételizik, hanem hogy ezt elkezdi ÉS újrafelvételizik - de mondom, bár nekem volt ismerősöm, aki ezt tette, nem tudom, most meg lehetne-e tenni.

Nálunk a nyelvi és a matek tagozaton a tanárok 80%-a különbözött.

Azon kívül persze, bármikor lehet csatlakozni egy osztályhoz, de azért általában jobb a kezdetektől benne lenni egy osztályban, mint hozzácsapódni.

2016. máj. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én úgy tudom, hogy másik suliból át lehetne kerülni a Lovassyba (pl. Vetésiből), csak különbözeti vizsgát kell tennie. Nem tudom sajnos, hogy ez hogyan működik, pedig erre lettem volna részben kíváncsi. Bocsánat, ha félreérthetően fogalmaztam.

Az lenne az újabb kérdésem, hogy ez csak iskolák között működik, vagy szakok között is?

2016. máj. 7. 10:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbálkozz. Lehetséges.
2016. máj. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk. Először én is a matekot jelöltem még, de a magyar(!) felvételit elrontottam és emiatt lecsúsztam matektól. Az angol szóbeli pedig jó lett, ezért oda felvettek. Nemrég voltam országos matekversenyen is, szóval nekem is ez volt az álmom. Mindenféleképpen át akarok menni. Ha akarsz privátba rámírhatsz.
2016. máj. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!