Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Proginfó ELTE-n vagy Miskolcon?

Proginfó ELTE-n vagy Miskolcon?

Figyelt kérdés

Prog- és mérnökinfón gondolkozom, még nem sikerült eldönteni. Általában a prog felé hajlok, mert a fizikát szerintem nem bírnám annyira, viszont mostanában jobban kezd érdekelni a mérnökinfó.

Matek és infó faktra járok, mindkettő ötös. Emeltezni csak infóból fogok, mert egy magas százalékú közép matekkal jobban járok. Nyelvvizsgám valószínűleg lesz (nyáron szeretnék vizsgázni), vitt jegyeim a töri kivételével ötösök lesznek, ha minden jól megy, érettségik tekintetében is ilyen eredményekre számítok. Angolból most érettségizek, 90-95% között lesz valahol.

Mi alapján döntsek a 2 szak között? A mérnökinfót Miskolcon gondoltam, BME-re nem szeretnék menni.

És ha a proginfót választom, ELTE vagy Miskolc lenne a jobb? Az ELTE azért szimpatikus, mert jobb a felszereltség, több kutatásba lehet bekapcsolódni és persze mert a fővárosban van. Viszont ott sokkal elméletibb a képzés, nagyobb hangsúlyt fektetnek a matekra. Bár az is megy, még van hová fejlődnöm. Miskolc a gyakorlatiasabb képzés és az Egyetemváros miatt szimpatikus, és ott valószínűleg sokkal könnyebb kollégiumba bekerülni (utánanéztem, és utólag is lehet jelentkezni üresen maradt helyekre). Csak állami jöhet szóba, és muszáj kollégistának lennem. A távolság nem segít, szinte pontosan ugyan olyan messze vannak.

Ha valaki bármelyikről bármilyen infót tud írni, azt nagyon megköszönném :)



2016. máj. 7. 10:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen Budapestet válaszd, mert az állások (jó szakmai gyakorlatos helyekre is igaz) 95%-a Budapesten van, így már eleve érdemes Budapestre menni egyetemre is. A BME-t nem zárnám ki a helyedben, és a fizika se legyen döntő szempont, tanulnak fizikár a mérnökinfósok, de azért kicsi a súlya, nem erről szól alapvetően.
2016. máj. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igazából az összes érvet felsoroltad, mi pedig nem dönthetünk helyetted :D Esetleg szánj rá egy kis időt és pénzt aztán személyesen odautazol, és eltöltessz egy-egy napot a két helyen, beülsz előadásokra, beszélgetsz hallgatókkal.
2016. máj. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!