Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Kölcsey...

Mi a véleményetek a Kölcsey Ferenc Gimnázium-ról (Budapest)?

Figyelt kérdés
Milyen a diákélet? Mennyire nehéz a francia kéttannyelvű tagozat? Sokat kell tanulni? Nehéz bejutni? Kb. hanyas átlag és milyen központi kell, hogy felvegyenek?

#tanulás #iskola #gimnázium #két tanítási nyelvű #francia #diákélet #Kölces Ferenc gimnázium #francia kéttanynelvű
2016. máj. 9. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem jó a diákélet. A kéttan nem könnyű, komolyan kell tanulni, de nem elvégezhetetlen. Annyira nem nehéz bejutni, de jó átlag (kb.4,5) és egy jobb központi (szerintem 70 környéke) is kell hozzá, és akkor már lehet esélyed. Remélem segítettem. Ha felmerülne bármilyen kérdésed szívesen válaszolok.
2016. máj. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Te oda jársz? Ha igen, milyen jegyekkel/központival vettek fel? Hogy számolják a hozott pontokat (ezt nem találtam a honlapjukon)
2016. máj. 10. 18:44
 3/4 anonim válasza:

Szia! Engem az olasz angol tagozatra vettek fel, szóval szeptemberben ott kezdek. 64 pontot írtam...de 4,8 volt a félévi átlagom. A pontszámítást anno én is nehezen találtam meg,de az oldalukon fenn van. Mindjárt kutakodok neked egy kicsit, hátha megtalálom. :)

Ha bármi kérdésed van a sulival kapcsolatben írj nyugodtan privátban!

2016. jún. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Megtaláltam a pontszámmítást :)



Az eredmények számítása


001-es, 002-es, 003-as, 004-es, 005-ös és 006-os tagozatkódok esetén:


Az általános iskolai bizonyítványokból a 7. év végi és 8. félévi osztályzatokat számítjuk magyar nyelvből és irodalomból, egy idegen nyelvből, történelemből és matematikából. Ha magyar nyelv és irodalomból összevont érdemjegy van a bizonyítványban, akkor azt duplán számítjuk.


A szóbelin (bármely típusún) 50 pont szerezhető. Az elérhető pontszám 200 lehet (írásbeli:100, szóbeli: 50, bizonyítvány: 50).



007-es tagozatkód esetén:


Az általános iskolai bizonyítványokból a 7. év végi és 8. félévi osztályzatokat számítjuk magyar nyelvből és irodalomból, egy idegen nyelvből, történelemből és matematikából. A számított pontot megduplázzuk. Az elérhető összpontszám 200 lehet (írásbeli: 100, bizonyítvány: 100)

2016. jún. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!