Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskola kötelezheti a...

Középiskola kötelezheti a diákot emelt szintű érettségi vizsgára való jelentkezésre, - letételére?

Figyelt kérdés

Eddig meggyőződésem volt, hogy az érettségi úgy működik, hogy (általános esetekben, most nem beszélek arról, hogy valaki etnikai kisebbségű, vagy idegen nyelvű)

magyar nyelv és irodalomból, matematikából, történelemből, egy idegen nyelvből kell vizsgát tenni kötelező jellegűen. Ezeken a tárgyakon kívül legalább egy szabadon választott tantárgyból amiből a tanuló tudását előzőleg (az oktatás során, vagy osztályzóvizsgán) osztályzattal értékelték.


Informatika szakra járok egy középiskolába. A tanárok azt mondták nekünk, hogy mindenkinek kötelező lesz emelt szintű érettségit tenni hálózati ismeretekből, meg adatbázis kezelésből. Nekem ez a kijelentésük két okból is sántít.

1. Nem vagyok benne biztos hogy létezik olyan érettségi tárgy, hogy Hálózati ismeretek, meg Adatbázis kezelés, mert szerintem ez Általános informatika címszó alatt van összevonva.

2. Szerintem az intézmény nem döntheti el helyettem azt, hogy milyen tárgyat válasszak a szabadon választhatómként amiből érettségizni akarok. Még akkor sem szabhatják meg, hogy nekem informatikából kell ha informatika szakra járok.

Se azt nem mondhatják meg, hogy bármelyik tárgyból is közép- vagy emelt szinten kell vizsgát tennem.


Jól gondolom és a tanárok csak rá akarnak minket szedni, vagy tényleg igazuk van, és változott az érettségihez fűződő jogszabály?


Azt tudom, hogy a felsőoktatási intézmények a felvételit az emelt szintű érettségi vizsga meglétéhez köthetik, nem ez a kérdés.


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. máj. 12. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
nem dönthetik el, másrészt nincsen ilyen hálózatos dolog semmiféle informatika érettségiben. Ha akarsz, informatikából közepet se kell letenned, mehetsz biológiából is belőle. Nem értem miért szívatják ennyire a diákokat, meg verik át őket. Mert ha pl. orvosira akarsz menni, akkor majd pont infóból fogsz emeltet tenni, ja persze.
2016. máj. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Informatika van, illetve "Informatikai alapismeretek", ami fogalmam sincs micsoda.


Jelenleg nem tudok olyan szakrol, ahol kotelezo az emeltszintu informatika. A pontszamot nyelvvizsgaval is ossze tudod szedni a legtobb helyre.

2016. máj. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pontosítsál, utána válaszolok. Informatikai szakközépiskolába jársz?
2016. máj. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem az iskola, hanem ez az idióta kormány. Ezt tervezik jövőre, de semmi nincs előkészítve. Se a vizsgatárgy tartalma, csak annyi, hogy szakmai előkészítő tárgy, ami ennyire biztos nem specifikus, se az nem végleges, de terv, hogy kötelező legyen az emelt szint. Nagy a tiltakozás ellene, talán józan belátásra térnek.
2016. máj. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Tudom, hogy ez nem szorosan a kérdésedhez kapcsolódik, de ez az egyetlen dolog, amit megszabhatnak kötelező jelleggel az érettségi kapcsán az iskolák:

Ha szakközépiskolába jár valaki, akkor a választott tárgya automatikusan egy meghatározott szakmai tárgy, amiből muszáj érettségiznie (de ott sincs megmondva, hogy emelt szinten). Emellett persze lehet még más választott tárgyakból érettségizni.

2016. máj. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én közgáz szakközépre jártam, de nem szabtak meg ilyesmit O.o Ez új akkor ha tényleg igaz.

Persze hogy a kormány hibája is, ezért hagytam most ott az egyetemet és megyek külföldre :) Már unalmas hogy egy egyetemi tanár szívatja a népet mert ahogy fogalmaztak "elég jóban van a vezetőséggel". Valamint hallgatói szerződés törvénycikkekre mutat mint kiderült és azt képesek is változtatni a csodás 2/3-al :) Egyoldalú szerződésmódosítás, sok sikert az aláírásával majd :)

2016. máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek aki válaszolt.


ezt a tervet amit a kormány véghez akar vinni, hogyan tudom megtalálni az interneten? valami hivatalos oldalon

2016. máj. 13. 18:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Most nem találom, az is lehet, hogy a kormány már most meghátrált. Az érettségi szabályait a 100/1997-es kormányrendelet tartalmazza, és annak legújabb módosítása a 5/2016. (I. 22.) Korm. rendelet, ebben nem találtam erre utalást.
2016. máj. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kötelező vizsgatárgyakat a köznevelési törvény tartalmazza, de annak még nincs fenn a 2017. évi változat. Szóval egyelőre csak találgatások vannak.
2016. máj. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!