Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri egyáltalán tanulni és...

Megéri egyáltalán tanulni és egyetemistának enni?

Figyelt kérdés

Utálom, mint a sz@rt, semmi örömöm nincs benne, állandóan tanulni, beadandók, zhk, vizsgaidőszak. Nincs életem, amióta egyetemre járok, csak a stressz és a feszültség. Azt mondták, hogy fúú ilyen jó, meg olyan jó lesz. Ehhez képest 22 évesen semmim sincsen, csak egy rohadt diákigazolványom, hogy egyetemre járok.

Nagyon megbántam, inkább lettem volna valami jó szakvégzettséggel normál életű ember, ahelyett, hogy ennyi idősen mindenről le kell mondanom. Ki tudja, már mennyi mindenem lehetne.

Más is érzett így?


2016. máj. 14. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen szakra jársz?

Mert sokat kb. úgy tudok elképzelni ahogy leírod, de van olyan is, ami talán az álmaid szakja.

2016. máj. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vagy rossz szakot választottál vagy tényleg nem való neked az egyetem, de erre azért hamarabb is rájöhettél volna... - az életkorodból feltételezve, hogy már legalább a képzés felét elvégezted (Én pl. szakot váltottam az első év után, és a második szak már nagyon is illett hozzám:))


Ha már nincs sok hátra, akkor szorítsd össze a fogad és csináld végig, ha még az elején vagy, akkor egyszerűen hagyd ott!

2016. máj. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Gazdasági szakra járok.

Gépészmérnöknek akartam tanulni, csak attól féltem, hogy nem tudom elvégezni, ezért valami könnyebbet kerestem.

Nem álmaim szakja, az egyértelmű, de ha látnám értelmét, hogy igen is jobb életem lehet, esetleg sikerülne azokat a dolgokat bepótolnom, amikor elvett tőlem az egész tanulás(gimi+egyetem), akkor azt mondom, hogy oké, 1 év, valahogy kihúzom. De így...

2016. máj. 14. 20:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is voltam hasonló esetben.. az a probléma, hogy olyan szakra jársz, amit nem igazán szeretsz. (én 2 ilyenre is jártam..) szerintem hagyd ott és kezdj valami olyasmibe, ami érdekel - hidd el, nem késő.Tavaly kezdtem el tanító szakra járni(25 évesen) és nagyon szeretem, jó döntés volt. Remélem te is találsz valami olyat, ami közel áll hozzád!! :) Minden jót!

2016. máj. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!