Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket éri meg tanulni?...

Melyiket éri meg tanulni? Melyik a "szerethetőbb" szak? A jogász vagy a körzeti orvos? (Többi lent! )

Figyelt kérdés
Csak szeretném kikérni a véleményeteket.Nem kell rögtön a torkomnak esni! Szóval 1-2 év múlva szeretnék továbbtanulni,de még nem tudom melyik karra lenne jobb .Mindkettő érdekel és magamat ismerve végig is tudnám csinálni .Remélem.Olyan sok rosszat hallok mindkettőről ,hogy ilyen meg olyan nehéz ,ez tényleg igaz ?Annak is nagyon nehéz aki folyamatosan tanul? És melyik szak az amelyik jobban gyakorlatorientált? Tudom ,hogy mindkettőnél nagyon sok az olyan anyag amit kívülről kell tudni.Szívesen meghallgatnák olyanokat akik ezeket tanulták vagy tanulják. Én leginkább az ELTE - ÁJK és a SOTE - ÁOK -on gondolkodom . Nyilván kapnak doktori címet is, ami persze nem egyen értékű.Ezt a diplomával együtt vagy után kapják?

2016. máj. 11. 15:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
A kettő még csak nem is hasonlít. NEKED mi a fontos? Te mit szeretsz? Vagy mindegy csak doktor x legyél????
2016. máj. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem mindegy.SŐT.Mindkettő szak érdekel szeretek is foglalkozni velük és van is hozzájuk érzékem ,csak nem tudom eldönteni ,hogy melyik irányba lenne jó elindulni.
2016. máj. 11. 15:26
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire vagy human es mennyire real beallitottsagu? Az hogy erdekel, az nagyon keves mind a romai joghoz mind pedig a biofizikahoz pl. az alapjan donts melyikben vagy a jobb.

Doktori cim pedig a diplomahoz jar.

2016. máj. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ! Magyar ,töri jól megy és magyarból emelt érettségizni akarok . Biológiával sincs gond lehet ebből is emelt lesz. Amivel kissé hadilábon állok az a matek és a fizika . Miért vannak ennyire megrettenve a római jogtól? Tudnál róla mondani valamit ?
2016. máj. 11. 15:37
 5/23 anonim ***** válasza:
41%

Ha hadilabon allsz a matekkal, akkor inkabb az orvosit hagyjuk. Az full real, a gimnaziuminal sokkal nehezebb matekkal, fizikaval.

A jog pedig azert nehez, mert nem csak egyszer kell megjegyezni a dolgokat, hanem utana mindent egymasra epiteni es helybol felismerni hogy melyik szituaciora mit kell alkamzni. Ez hatalmas elmeleti tudast kivan, de nem magolast.

2016. máj. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ez full hülyeség. Az orvosin NINCS matek, egy félév statisztika van, de ha tanul rá az ember, teljesíthető. Biofizikát pedig egy évig tanulunk, de én hótt hülye vagyok a fizikához, mégis leszigorlatoztam.

Nem kell riogatni a kérdezőt. A kémia viszont fontos. De a matek kb soha nem fog kelleni az orvosin. (Harmadéves vagyok.)

2016. máj. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

"Magyar ,töri jól megy és magyarból emelt érettségizni akarok . Biológiával sincs gond lehet ebből is emelt lesz."


Na akkor: ha magyarból akarsz emeltezni akkor az a jogra jó. Orvosira a magyar teljesen fölösleges, sőt csak a százalékaid rontja, mert a közép valószínűleg jobban sikerülne (ha nem duplázol), mert orvosira KÖTELEZŐ az emelt biosz ÉS emelt fizika/kémia. Na most akkor így fontold meg.

2016. máj. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ! Kedves #6 -os tudnál nekem bővebben írni az orvosiról ,hogy milyen a légkör milyen az elmélet/gyakorlat arány és hogy meddig tanul egy általános orvos ? Utána olvastam már de engem jobban érdekelne egy tanuló véleménye. De persze csak ha nem zavarlak vele . Egyébként bármit szívesen meghallgatok a szakkal kapcsolatosan. :)
2016. máj. 11. 19:13
 9/23 anonim ***** válasza:

Orvosin valóban semmi matek nincs. A legelvetemetültebb számolás a százalékszámítás a 6 év alatt. A statisztikát is borzasztóan lebutítva adják le (és ezzel értelmét is veszti). Biofizikán nálunk szintén semmi számolás nem volt, csak elmélet. Jogon is van egy kis statisztika meg kis gazdaságtan, de azokat sem matekos megközelítésből adják le. Szóval összességében mindkét szakon ugyanannyi a matek (közel 0). Ha orvosira mész, akkor a kémiát jó ha megszereted, mert az viszont lesz rengeteg.


A kérdésedre válaszolva orvosisként az orvosit ajánlanám, mert külföldre is mehetsz az itt kapott tudással (és meg is leszel fizetve rendesen, ha ez cél), jogászként viszont csak az adott országban tudsz elhelyezkedni (magyar egyetemeken magyar jogot tanítanak). Viszont tény, hogy az orvosihoz rettentő elhivatottnak kell lenni, mert ennél nehezebb szak nem hiszem hogy van. 6 kőkemény év, és bármelyik orvosi egyetemre mész, a képzés része a szivatás. És miután elvégezted, rezidensként töltesz még 3-4 évet. Ha kellően motivált vagy, okosnak sem kell lenni hozzá, bárki el tudja végezni aki tud seggelni. Gyakorlat van rendesen, amiatt ne aggódj.

2016. máj. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Most már egy kicsivel jobban tetszik az orvosi . :)
2016. máj. 12. 11:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!