Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezek alapján hova jelentkezhetek?

Ezek alapján hova jelentkezhetek?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségi és hát komolyabb elképzelésem nincs kedvenc tantárgyaim a matek:szeretek fele foglalkozni,érdekel is,hétvégén is mikor nincs suli,emellett történelem illetve magyar!

nézegettem a felvi-t de vannak szakok de igazából nem tudom hogy melyiket érné meg!Milyen szak jöhet szóba amivel egyszerű a elhelyezkedés és a fizetés se rossz!!??


2010. ápr. 9. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha szereted a matekot és még értes is, nagy ondod nem lehet.

Válassz olyan szakot, ahol sok a matek. Pénzügyi és Számviteli Főiskola? Garantált a statisztika, pénzügy, szánvitel.

2010. ápr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ezaz, amit senki nem mondhat meg. Nem látunk a jövőbe, így nem tudjuk mi lesz a jövő sikerszakmája. Velem is ez a helyzet, jövőre érettségizem, és iszonyatosan tanácstalan vagyok. Mindenki fikáz mindent, hogy ez az egyetem se jó, meg az sem, meg hogy a diplomások ugyanúgy nem kapnak munkát, mint a csak érettségizettek. Így nekem a B tervem az, ha nem jön össze az az egyetem, vagy nem tetszik, akkor megyek ki külföldre. Ezt tanácsolom neked is, hogy gyúrj rá a nyelvekre nagyon. Nem egy ismerősöm kihúzott gimi után külföldre. és lehet hogy eleinte kávézóban, étteremben, takaritóként melóztak, de pár év múlva hazajöttek csomó tapasztalattal, na meg anyanyelvi szintű angol tudással.
2010. ápr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

pénzügy nem rossz német nyelvet tanulok ami érdekel de borzasztó nehéz!Eszem megvan mert gimiben 4.6 átlagom lett osztályelső de nem tom hogy mi legyek milyen főiskolára vagy egyetemre?!! pénzügy milyen részek bőll áll mert számolós egyenletes részeket vágom de az ilyen gondolkottatós kompetencia feladatoknál néha nem fog:P



tovább???milyen szak a nekem megfelelő??

2010. ápr. 9. 20:10
 4/8 anonim ***** válasza:

matek-történelem kombóval valamelyik gazdasági kart (közgazdászként), esetleg műszaki-informatikai szakirányt, ha ez is érdekel. az elkövetkezendő néhány évben, biztos, hogy a gazdasági-műszaki-mérnöki szakmák fognak dominálni, és ezek viszonylag jól megfizetettek.


a nyelv önmagában semmire nem elég. én kétszakos nyelvtanárként végeztem (német-angol), és nem vet fel a pénz, sőt. ráadásul nem is a szakmámban dolgozom, mert rémesen kevés a fizetés.


ha javasolhatom, akkor (hiába érdekel a magyar és egyéb humán tárgyak) ha egy mód van rá ne bölcsészettudományi karra jelentkezz. inkább a matematikával indulj el valamilyen fentebb írt karon (gazdasági, műszaki) és mellette fejleszd az angolod. így biztos, hogy nem lesz gondod a munkavállalással a későbbiekben.

2010. ápr. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
utolsónak köszönöm igen gazdasági szakok érdekelnek néztem egy-kettőt de ott se tudom hogy melyik érné meg jobban vagy a műszaki szakoknál mert ott is van ám rengeteg amúgy meg németet tanulok így számítástechnikai szakok pl:programozás kilőve mert ahoz angol nyelvtudás kell tudsz még ebben segíteni hogy gazdasági vagy műszaki szakoknál melyek azok amelyekkel jól kereshetek de főbb hogy könnyebben elhelyezkedhetek!!?????
2010. ápr. 12. 17:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A német valóban nem egy egyszerű nyelv. Angolt nem tanulsz?

A helyesírásodon is változtathatnál, nagyon rossz és ezt is nézik az érettségin... :S

A gazdasági szakok valóban nagyon keresettek, de hogy a jövőben valóban kell-e ennyi gazdasági szakember, ez jó kérdés :) Nem lehet mindenki menedzser, igazgató meg ilyenek, pedig ők valóban jól keresnek.

Külföldi tapasztalattal - már csak a nyelvtudás miatt is - nagyobb az esély a munkapiacon.

BCE, BGF, ELTE, SZTE, DE, PE talán ők a legjobbak, persze mindenben szinte más..

2010. ápr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem tanulok angolt,németet és franciát!Melly gazdasági szakok vannak előnyben gondolok pénzügyre vagy gazdálkodás és menedzsment vagy alkalmazott közgazdaságtan??Jelenleg mely szakok a jók??
2010. ápr. 13. 15:16
 8/8 A kérdező kommentje:
melyik az a gazdasági szak vagy szakok amelyek azért mindig keresettek lesznek vagy várhatóan?
2010. ápr. 13. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!