Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óvodapedagógiai alkalmassági...

Óvodapedagógiai alkalmassági vizsgám lesz, kíváncsi lennék rá (leginkább olyantól, aki részt vett már ilyenen), hogy milyen szintű népdalokat várnak el?

Figyelt kérdés
Pl: Süss fel nap vagy inkább Tavaszi szél? Ha valaki azt is megmondaná, mit jelent a műzenei szemelvény, megköszönném!

2016. máj. 20. 15:40
 1/4 anonim válasza:
Én tanító alkalmasságin voltam anno, de ugyanott vizsgáztatták az óvodapedagógusokat is. Nagyjából mindegy, milyen dalokat viszel, nálunk annyi volt meghatározva, hogy az ismert dalok listáját vinni kellett, abból választottak egyet. Más, hogy óvodában nyilván az egyszerűbbek játszanak szerepet, tehát inkább Süss fel nap, Boci, boci, stb. Műzenei szemelvény, ami nem népdal, tehát ismert a szerzője. Csapj fel néhány alsós énekkönyvet, tuti van benn egy csomó.
2016. máj. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)) Igazából erre voltam főként kíváncsi, hogy az egyszerűbbek megteszik-e!
2016. máj. 20. 16:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Most végzek óvón. Olyan népdalokat érdemes összeírni, amiket ismersz, tavaszi szél, érik a szőlő, béres legény, hol jártál báránykám. Amikor én voltam, ilyeneket vártak el. A süss fel nap, az gyerekdal, nem ugyanaz. :)

2016. máj. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia! Rendben, köszönöm :).
2016. máj. 21. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!